Диспетчери «швидкої» відтепер працюють у комфорті

Диспетчери «швидкої» відтепер працюють у комфорті
в Новини, Суспільство

Сьогодні на базі Черкаської станції швидкої медичної допомоги відкрили оновлену оперативно-диспетчерську, а також організували комфортну кухню-столову, де працівники можуть попити каву та пообідати. До цього часу диспетчерська розміщувалася у поруч розташованому тісному та маленькому приміщенні, де не було елементарних умов для комфортної роботи.

2

3

Участь у заході взяв голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Олег Найдан, директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради Владислав Свириденко.

Нова диспетчерська забезпечена міні-АТС і складається з 2 кімнат, де зараз працюють 5 осіб. В майбутньому планується організувати ще 1 робоче місце. Завдяки сучасним комп’ютерам та програмам, якими обладнані оновлені оперативно-диспетчерські кімнати, у диспетчерів тепер є можливість слідкувати за всіма машинами “швидкої” по всій області і навіть по всій Україні.

– Сьогодні ми працюємо за екстериторіальним принципом і незважаючи на те, що централізованої диспетчерської ще немає, ми сподіваємось, що вона все ж буде, проект вже створений і задеклароване будівництво. Ми знаходимося в цій будівлі з кінця 60 років минулого століття і жодного разу тут не робився капітальний ремонт, лише частково потроху ремонтували, адже кожний рік з часів незалежності України нас намагалися переселити в іншу будівлю. В середньому за добу по Черкасах наші диспетчери приймають близько 300 викликів, по Черкаській області – близько 1000 – це складна робота і я радий, що відтепер працівники зможуть виконувати свою роботу в комфортних умовах, – повідомив директор Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Черкаської обласної ради Владислав Свириденко.

4

За словами очільника області Юрія Ткаченка, відкриття оновленої диспетчерської – лише один невеликий крок на шляху оптимізації служби медичної допомоги.

– Коли я вперше побачив ті умови, в яких змушені були працювати люди, я був обурений, адже диспетчерська виконує важливу функцію для хворого і вона повинна бути комфортною. Тому я прийняв рішення і на сесії обласної ради звернувся з проханням виділити кошти для створення диспетчерської та столової кімнати. Це перший крок, який ми втілили в життя. Наступний крок – спільно з Обласним центром екстреної медичної допомоги та кардіологічним центром розробити електронну реєстратуру, де історія хвороби пацієнта бути вестися в електронному вигляді. На наступній сесії ми будемо ініціювати створення цього пілотного проекту, який в подальшому ми будемо пропонувати запровадити саме в районних лікарнях. Нещодавно ми спілкувалися з нашими айтішниками, які готові надати відповідне програмне забезпечення і кошти на це будуть виділені з обласного бюджету, – зазначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Довідково: Служба екстреної медичної допомоги в області реорганізована ще у 2013 році. Сьогодні “швидка” Черкаської області має 130 автомобілів, з яких 39 – нових. Черкаси обслуговує 20 нових автомобілів.