Діти з Черкас відвідали козацьку столицю України

Діти з Черкас відвідали козацьку столицю України
в Новини

Шляхами славетних козаків-«холодноярців» мали змогу помандрувати діти з Черкас, для багатьох з яких поїздка до Чигирина стала першою. Козацька столиця України, Суботів, Холодним Яр, історичні пам’ятки епохи Богдана Хмельницького –  все це діти мали змогу побачити на власні очі.

Ідея познайомити дітей зі шматочком історії рідного краю виникла у еко-активістки, кандидата в депутати від «Блоку Петра Порошенка» Солідарність» Людмили Ткаченко.

На її глибоке переконання, перед тим як відкривати для себе багато інших світів, діти мають побачити всі історичні та природні пам’ятки Черкащини. Почати вирішили саме з Чигиринщини. І це природно, адже саме так кувався вільний дух українського народу. А це вагома складова для патріотичного виховання підростаючого покоління.

– Метою даної екскурсії є ознайомлення дітей з історико-культурною спадщиною і природним багатством Черкащини, хочеться викликати у них потяг до вивчення історії краю, щоб вони відчули єднання з природою, пройнялися духом козацтва  і величчю предків, побачили в собі продовження цієї історії, – розповіла Людмила Ткаченко. – Окрім того це чудова можливість у дітей просто розвіятися, адже після літніх канікул їм завжди важко адаптуватися до навчання.

DSC00005

Загалом під час екскурсії діти мали змогу побачити Іллінську  церкву – усипальницю роду Хмельницьких, де і був похований гетьман, Замкову гору або Богданову з парком в м. Чигирин, де в часи гетьманування Хмельницького була резиденція і місто набуло статусу столиці України,  Бастіон Дорошенка – реконструкцію частини Чигиринської фортеці XVІІ ст.,  тисячолітній дуб-велетень Максима Залізняка, один із найстаріших в Європі,  під яким збиралися гайдамаки і давали клятву, не шкодуючи життя, боротися з панським свавіллям, релігійним гнобленням, вірою і правдою захищати неньку Україну. Було цікаво дітям відвідати в с. Суботів «Три криниці» – три колодязі у долині річки Суби, що стоять впритул один до одного. Кажуть, що кожен, хто перший раз відвідав пам’ятку, повинен попити з криниці або вмитися тією водою. Дівчатам вона дає вроду, а хлопцям – силу, щоб захищати свою Батьківщину. Ще одну сторінку історії перегортає Свято-Троїцький Мотронинський монастир, де збереглися старовинні вали і печери, а Великий дзвін якого багато років закликав гайдамаків до боротьби з гнобителями.

– Це дало змогу дітям подивитися на історію України, сухо викладену в підручниках, власними очима, перенестися назад у минуле, доторкнутися до історії, пройтися дорогою видатних історичних постатей, відчути дух козацтва… Виховання почуття патріотизму та любові до рідного краю, його історичного минулого, природного багатства – одне з найголовніших наших завдань, – відзначила екскурсовод Ольга Харенко.

Задоволення отримали не тільки діти, а і їхні батьки, які супроводжували їх у подорожі.

«У наш час – коментує пані Юлія, мама однієї з дівчаток, – важко зацікавити дітей чимось крім комп’ютерів та Інтернету, а поїхавши разом з дитиною в цю подорож, зрозуміла, що ми мало знаємо свій край. Була вражена красою холодноярського лісу, величчю Дуба Максима Залізняка. Відразу було видно по гомону в автобусі, коли ми вже поверталися додому, що у діток залишилися незабутні враження від Бастіону Дорошенка та Замкової гори. Я впевнена, що тепер діти будуть з цікавістю гортати сторінки підручників Історії України та Рідного Краю».

А сама дівчинка розповіла, що поділиться своїми враженнями з друзями, щоб і вони обов’язково відвідали Чигиринщину.

– Мені дуже сподобалося. Я приїхала додому і відразу почала шукати місця на Черкащині, де я б ще хотіла побувати, – сказала 13-річна Ліза.