Діяльністю Народної ради Черкаського району зацікавилися громадські організації

в Неоголошена війна Новини

Діяльність Народної ради Черкаського району, створеної у 2014 році для поширення ідей Майдану, почала викликати запитання у громадськості, представників громадських організацій та влади району.

Зокрема голову громадської організації «Бійців-реформаторів» Сергія Лугерю занепокоїли методи збирання коштів представниками Народної ради на потреби воїнів АТО.

 — По селах ходять якісь хлопці, які збирають на антитерористичну операцію. Але як тільки викликають міліцію — вони зникають. Тому я вважаю, їх потрібно виловити і боляче дати по руках, — сказав Сергій Лугеря.

04

Окрім того до нього поступило звернення жительки села Мошни, приватного підприємця Валентини Диченко, у магазині якої представники Народної ради залишали банки для збору коштів на потреби АТО. На її думку, вилучення коштів відбувалося неправомірно, адже їй навіть не надали жодного документу, який би засвідчував, яку суму коштів було вилучено. Хоча вона й не заперечує, що продавчиня її магазину поставила свій підпис на протоклі, який надала Народна рада при вулученні коштів. Насторожує власницю магазину й те, що не зрозуміло, на які потреби будуть використані гроші.

01

 — Я тоді думаю, чого ж я буду віддавати цю баночку їм, як я віддам саме волонтерам АТО, які ціленаправлено передадуть гроші на тепловізор для 93-ї бригади (у 93-ій бригаді служив загиблий у січні цього року капітан Максим Пресняков, що народився і проживав в с. Мошни — ред.).

З Народної ради прийшли по баночку напередодні 26 лютого, як раз мало бути 40 днів Преснякову. Я сказала, що віддала гроші з банки на АТО. Що тут почалося! Я ж їм сказала, якщо це гроші зібрані на АТО, то чого я їх не можу віддати на АТО волонтерам? Вони почали кричати на мене і так мене розсердили, що я їм віддала їхню банку. Вони її вскрили —  а там було аж 64 гривні, — розповіла Валентина Диченко.

06

У свою чергу депутат Черкаської РДА, яка входить до Народної ради, Катерина Онопрієнко відповіла на це, що власниця магазину не мала ніякого права передавати без їхнього дозволу гроші, які збирали вони, іншій волонтерській організації. Також вона запевнила, що всі зібрані кошти вони виймають при свідках, тому ніяких порушень в їхніх діях бути не може.

05

02

03

Лист, який  розповсюджували від імені депутата Черкаської РДА Онопрієнко К. І. 

Проте ці запевнення все ж таки не переконали голову Черкаської райдержадміністрації Костянтина Омаргалієва, який проситиме правоохоронні органи розібратися у ситуації, що склалася.

 — Мені особисто сказали люди, які працюють в магазині, не в цьому, в іншому, що ви, Катерино Іванівно, приходили в магазин забирати гроші з «баночок» і не заповнювали ніяких розписок, — додав голова РДА. 

omargaliev

Обурює представників громадських організацій і те, що до списку членів Народної ради неможливо попасти.

 — У нас багато бійців з Черкаського району, які пройшли АТО. Ми звернулися до Народної ради, щоб когось із них включили в її склад і він міг представляти інтереси атовців. Проте нам відмовили. Сказали: «А де ви були?». А де ми були? Ми воювали на Сході країни, — емоційно відзначив Сергій Лугеря, назвавши Народну раду закритим клубом.

З діяльністю Народної ради можна ознайомитися на їхньому офіційному сайті.

Можливо Вас зацікавить

Неоголошена війна
«Опускаються руки, коли мене кидає моя держава»: майже 200 черкаських ветеранів війни виборюють право на земельні ділянки
Неоголошена війна
У Черкасах попрощалися з «айдарівцем» Тимуром Манджосовим (ФОТО, ВІДЕО)
Ексклюзив
«Це ж Україна, тут може бути все, що завгодно…», — білоруска, яка пройшла Майдан і війну, про своє життя в Україні

Добавить комментарий