Для отримання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями довідка про наявність РРО не потрібна

в Новини

Головне управління ДФС у Черкаській області нагадує, що наказом Державної фіскальної служби України від 14 лютого 2015 р. № 85 внесено зміни до Рекомендації щодо організації роботи головних управлінь ДФС України із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. Так, наказом №85 виключений пункт 2.2 розділу 2 Рекомендацій, згідно з яким для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до заяви необхідно було додати довідку органу ДФС про реєстрацію  електронних контрольно-касових апаратів (книг обліку розрахункових операцій), що знаходяться у місці торгівлі.

Для отримання ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями суб’єкти господарювання мають надати:

– заяву;

– платіжне доручення з відміткою штампа банку;

– документ, що посвідчує особу (для фізичних осіб);

– довіреність, що уповноважує представника заявника на отримання ліцензії.

Згідно із ст.15 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР«Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, – 500 гривень.

Для місць торгівлі, які розташовані за межами території міст обласного підпорядкування і міста Києва на відстані до 50 км та які мають торговельні зали площею понад 500 кв. м, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі.

За даними підрозділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Черкській області на Черкащині діє 5611 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами. З початку року 237 ліцензій анульовано. За несвоєчасну сплату чергового платежу призупинено дію 50 ліцензій. Нагадуємо, що прийом та видача документів для оформлення ліцензій (дублікатів) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами здійснюється у місцевих центрах обслуговування платників. Перелік чинних (призупинених, анульованих) ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами можна переглянути за посиланням: http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/193099.html.