Для переселенців у Черкасах провели безкоштовну психологічну консультацію

Для переселенців у Черкасах провели безкоштовну психологічну консультацію
в Новини

Для внутрішньо переміщених осіб провели психологічну консультацію «Життя з чистої сторінки: перезавантаження». Про це повідомили в Гуманітарному центрі ЧМР.

Як діагностувати свій психологічний стан? Куди рухатися далі? І найголовніше – як віднайти свій внутрішній ресурс?

На ці питання жінкам із числа внутрішньо переміщених осіб допомагала знайти відповіді психологиня Тетяна Бойко під час консультації «Життя з чистої сторінки: перезавантаження», проведеної в межах проєкту «Інтеграційний хаб «Черкаси – твоє місто».

Це була друга з 4-ох запланованих консультацій, які проходять у форматі групової роботи під керівництвом професійного психолога. Першу зустріч було присвячено темі «Шлях від тривожності до спокою». Учасниці ділилися своїми історіями, за допомогою психологині визначали ступінь тривожності та причини, які до неї призвели, а також опановували різноманітні методики самозаспокоювання та самовідновлення. Цього разу учасницям консультації запропонували техніку роботи з кольоровим папером, за допомогою якої жінки «наділяли кольором» ті чи інші значимі для них події, що траплялися протягом життя.

– Я з чоловіком і донькою вже кілька місяців живу в Черкасах. Облаштувались уже трохи, роботу знайшли. Ніби й не так все погано, але щодня я прокидаюся з однією і тією ж думкою: «Я хочу додому». Чудово усвідомлюю, що можливо ніколи туди й не повернуся, але знайти себе в новому місті, нових обставинах і новому для мене оточенні виявилось дуже важко. Після цієї зустрічі я більш чітко зрозуміла, як шукати опору в собі, нарощувати внутрішньо силу і зберігати психологічний стан стабільним попри зовнішні обставини, які постійно змінюються, – ділиться враженнями учасниця групи Юлія.