Для студентів ЧНУ провели ярмарок вакансій

в Новини

Ярмарок вакансій провели для випускників та студентів Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Черкаський міський центр зайнятості та університетський Центр сприяння працевлаштуванню випускників «Кар’єра» .

Представники кадрових служб роботодавців презентували себе у холі третього корпусу університету.

i03

Четвертокурсниця Єлизавета Овсяннікова навчається на юриста, але влаштовуватися на пару місяців юрисконсультом не бачить сенсу. Тому шукає будь-яку роботу на літо. Вважає, що такі ярмарки — то дуже зручно, не потрібно бігати з установи в установу, пропонуючи свої послуги, можна “на місці” зорієнтуватися, які вакансії підходять і одразу поспілкуватися з роботодавцями.

i02

Анастасія Смолова, менеджер з підбору персоналу ПП “Гладкий А. Г. каже, що підприємство зацікавлене в студентах, які хочуть працювати влітку: “Ми постійно тримаємо зв’язок з університетом. Студенти спілкуються між собою, передають інформацію одне одному”.

А ТОВ “Альтера Ацтека” запрошує на постійну роботу тих, хто знає іноземну мову. “Ми пропонуємо роботу в фінансовому відділі. Випускники університету в нас уже працюють, і це навіть не фінансисти, а просто лінгвісти. Ми навчимо їх усьому, що потрібно, головне, щоб вони добре знали іноземну”.

Постійну роботу та тимчасові підробітки молоді пропонували близько 15 роботодавців, серед яких — і приватні, і комунальні підприємства, і органи державної влади.

Вибір вакансій — якнайширший: від соціальних працівників та викладачів і до робітничих спеціальностей. Комунальне підприємство “Центральний стадіон” міста Черкаси запрошує на роботу інструкторів, працівників підбирають і Департамент освіти Черкаської міської ради, і ТОВ Центр іноземних мов “ЙЕС!”, і Державна податкова інспекція в місті Черкасах.

Про особливості ринку праці, головні правила працевлаштування розповіла студентам директор Черкаського міського центру зайнятості Оксана Щербак.

Вона поінформувала про джерела пошуку роботи, зокрема, й інтернет-ресурси Державної служби зайнятості — портали dcz.gov.ua та портал trud.gov.ua, де розміщена інформація про вакансії у всіх регіонах України. Оксана Миколаївна розповіла також, чим можуть допомогти молоді у центрах зайнятості. За її словами, державою передбачено цілий ряд механізмів стимулювання роботодавців.

“Є ряд додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню молоді, яка закінчила або припинила навчання у вищих навчальних закладах і яка вперше приймається на роботу. За створення нових робочих місць та працевлаштування на них зазначеної категорії громадян роботодавцям з Фонду соціального страхування на випадок безробіття компенсується єдиний соціальний внесок”, – розповіла  вона.

Учасникам зустрічі розповіли про їхні права при працевлаштуванні — про можливість стажування та про недопустимість тривалих ”випробувальних термінів”. Студенти також мали змогу поспілкуватися з профконсультантами та пройти тестування в мобільному центрі профорієнтації, що розгорнув свою роботу на університетському подвір’ї.

Прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького