Для жінок розширили перелік професій, які зобов’язують стати на військовий облік

Для жінок розширили перелік професій, які зобов’язують стати на військовий облік
в Новини

Міністерство оборони розширило перелік спеціальностей та професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік як військовозобовʼязаних. Про це йдеться в наказі міністерства №313, ухваленому 11 жовтня 2021 року, документ набрав чинності 17 грудня, передає “Радіо Свобода”.

Загалом у наказі йдеться про медійників та комунікаційників усіх категорій (журналісти, оператори, піарники, видавці, бібліотекарі, перекладачі та інші), медиків, аналітиків, фінансистів, науковців, менеджерів різного профілю, ветеринарів та інших.

Стати на військовий облік – це обовʼязок, а не право українських жінок, і це відбуватиметься, якщо професія входить до розширеного переліку, а також якщо жінка придатна до проходження військової служби за станом здоровʼя та віком (від 18 до 60 років). Водночас досі не визначений час, упродовж якого жінки мають стати на облік у військкоматі.

Наразі алгоритму постановки жінок на військовий облік досі немає, проте його обіцяють розробити до кінця тижня й передати військкоматам.

Тепер директори підприємств повинні проконтролювати, щоб на військовий облік встали всі жінки, які працюють у компанії, та перевіряти наявність документів у нових працівників. За прийом на роботу працівника без цього документа загрожує штраф від Держпраці та територіального центру комплектування та соціальної підтримки.