Днями на Черкащині знову похолодає

Днями на Черкащині знову похолодає
в Новини

Сонячна енергія та циркуляція в атмосфері, тобто звідки надходить повітряна маса є основними факторами, що обумовлюють погоду.

Класичним прикладом є погода минулих вихідних, коли повітря надходило із північних широт, тому температурний фон різко знизився та із травневого повернувся до своєї кліматичної норми. Так за 15 березня середньодобова температура на Черкащині -1º..+1º, (у Черкасах + 0,3º). Пориви північного вітру 15-19 м/с додавали відчуття майже зимового холоду. Про зиму нагадували і періодичні заряди снігових опадів та в окремих районах невеликий сніговий покрив. Проте, погода взяла курс на потепління.

Погоду поточного тижня формуватиме антициклон. Переважатиме сонячна, суха, мало вітряна погода. Ясна погода сприятиме сонячному прогріву вдень до 10-15º, та нічному додатковому радіаційному вихолоджуванню до 3º морозу та 2º тепла.

До вихідних знову похолодає, а значить, розраховувати на наступ тепла поки що не доводиться, і друга половина березня не буде такою комфортною, як її початок.

Про це інформує Черкаський обласний гідрометцентр