До 2024 року в Черкаський зоопарк інвестують ще 300 млн грн на нові експозиції (ФОТО, ВІДЕО)

До 2024 року в Черкаський зоопарк інвестують ще 300 млн грн на нові експозиції (ФОТО, ВІДЕО)
в Відео, Новини, Суспільство

Перед Черкаським зоопарком стоїть амбітна мета – стати найкращим в Україні. З 2017 року у ньому відбуваються масштабні зміни – з’явилися дві цілком нові експозиції, у яких був значно розширений простір для тварин, попереду – не менш грандіозні реконструкції, які триватимуть до 2024 року. З’являться нові види тварин, змін зазнає вхід зоопарку, буде створений простір, комфортний для відвідувачів – з дитячими майданчиками, кафе та зонами перепочинку. 

Реконструкція Черкаського зоопарку триває уже багато років. У 2008 році був збудований тераріум. За рахунок власних коштів в зоопарку здійснювалася реконструкція об’єктів на всій території. А вже у 2016 році, завдяки домовленості з корпорацією “Roshen”, були створені абсолютно нові унікальні для України експозиції – “Земля ведмедів і вовків” (відкрита у 2017 році, витрачено 25 млн грн) і “Олені й зубри” (відкрита у 2019 році, витрачено 50 млн грн).

zoopark 5

zoopark

– Перше, що назріло, – це реконструкція місць, в яких перебували хижі тварини – ведмеді, вовки, дикі кішки. Вони знаходилися в старих, ще з радянських часів клітках. Коли це було зроблено, ми вирішили подивитися, наскільки це вплинуло на відвідуваність зоопарку, наскільки вони будуть цікаві, оскільки нова експозиція (Земля ведмедів і вовків – ред.) у значеній мірі відрізнялася від усього того, що будувалося тут раніше. Були побоювання, що така кількість бетону, скла не прийдеться до душі, – прокоментував директор Черкаського зоологічного парку Євгеній Ван.

zoopark 6

Однак нові архітектурні форми прийшлися до смаку черкасцям і гостям міста, кількість відвідувачів зоопарку зросла вдвічі. Якщо до 2017 року зоопарк у рік відвідували близько 90 тисяч людей, то у 2017 – понад 170. Були й рекордні відвідування, коли на території зоопарку за один день побували 5 тисяч людей.

– Тому після 2017 року було вирішено зробити ще одну експозицію – “Олені і зубри”. Тварини так само утримувалися у старих вольєрах, не дуже комфортних для них. Ми ж зробили велику експозицію, зайняли територію, яка була в технічній зоні і не використовувалася. Тут є і панорамне бачення, велика кількість мостів, тому тварин можна бачити, занурюючись у їхнє середовище, і з різних ракурсів, – розповів Євгеній Леонідович.

zoopark 3

zoopark 4

zoopark 2

Подбали в зоопарку і про комфорт найменших його відвідувачів. На території з’явилися дитячі майданчики – дуже яскраві, якісні і безпечні. Врахували потреби гостей зоопарку десь присісти, відпочити, попити каву чи чай, тож на місці старих кліток, у яких колись перебували ведмеді, зробили невеличке кафе. Також у зоопарку з’явився конференц-зал, у якому навчальні заклади можуть проводити спеціалізовані уроки для школярів.

zoopark 8

У зоопарку час від часу з’являються нові тварини, однак наразі керівництво установи вирішило зосередитися більше на якості утримання тварин, а не на їх кількості.

– Зараз рівень зоопарку оцінюється уже не по кількості тварин, які сидять в маленьких клітках, а по якості експозиції. Тому у нас зменшується видовий склад, як і кількість тварин. Хоча, звичайно, у нас з’являються нові види тварин, – відзначив Євгеній Ван.


До квітня 2024 року реконструкції зазнає решта території зоопарку, окрім новозбудованих комплексів. Змін зазнають навіть відносно нові павільйони, побудовані з 2008 по 2016 роки. Увесь цей час зоопарк функціонуватиме у звичному режимі. З цією метою будівництво розіб’ють на чотири черги, у ході кожної невелика частина зоопарку буде закриватися для відвідувачів.  Масштабні роботи розпочнуться вже у квітні цього року з головного входу і озера, а наприкінці літа візьмуться за будівництво нового тераріуму з поповненням колекції цього виду тварин. До слова, експозиція тераріумних тварин у Черкаському зоопарку найбільша в Україні. На час робіт буде зроблений новий тимчасовий вхід в зоопарк.

zoopark 14

zoopark 9

На цьому місці буде зроблено тимчасовий вхід в зоопарк

zoopark 13

У новому зоопарку буде багато водойм. У рамках реконструкції також побудують нові авіарії для птахів з можливістю входити всередину, експозиції для великих кішок, будинок для мавп.

– Є бажання відновити той вигляд озера, який був на самому початку. Тоді не було кам’яної огорожі, був пологий спуск до нього. Ми його почистимо, зробимо біоплато, відбуватиметься постійна фільтрація води, щоб вона не зеленіла, – розповів керівник зоопарку.

zoopark 12

zoopark 11

У зоопарку з’явиться і дещо зовсім нове, зокрема, експозиція для пінгвінів, яка розташовуватиметься відразу за озером.

– Ми орієнтуватимемося на ті види пінгвінів, які живуть в майже тих умовах, що й у нас. Це будуть або пінгвіни Гумбольдта, або магелланові пінгвіни. Ми для них збудуємо приміщення з охолодженням води і тими температурами, які є в природних умовах їх проживання, – зауважив Євгеній Леонідович.

zoopark 10

Ця територія буде приведена до ладу і облагороджена

Також, що важливо, у ході реконструкції максимально будуть збережені здорові зелені насадження. Старі ж дерева, які попадуть під знос, будуть замінені на нові рослини.

Продовжиться покращення інфраструктури зоопарку: з’являться нові парковки, два дитячі майданчики, ще одне кафе, відбудеться реконструкція складських приміщень.

Витрати на все будівництво покриває корпорація “Roshen”, яка планує виділити на це 300 млн грн. Згідно ж підписаної тристоронньої угоди (між “Рошеном”, ЧМР і зоопарком), на 25 років зоопарк матиме назву Черкаський зоопарк “Roshen”. Над проєктами реконструкції працювали і продовжують працювати низка архітекторів, зокрема, “Project 7”, Харківська школа архітектури та залучені спеціалісти з США, Канади, Нідерландів і Німеччини.

У перспективі вартість вхідного квитка до зоопарку поступово буде зростати. Наразі для дорослих він коштує 60 грн, а для дітей, пенсіонерів і студентів – 40 грн. Буде впроваджена система – “Квиток вихідного дня”, на вихідних вхід коштуватиме дорожче, в будні – залишиться на нинішньому рівні.

У Черкаському зоопарку прагнуть стати самоокупними, сподіваються, що за декілька років зможуть це втілити в життя. На даний момент співвідношення у фінансуванні установи складає 60% на 40%, де 60% – це власні кошти зоопарку, а 40% – дотація міської ради.

Реклама