До бюджету Черкас повернуть 6 млн грн, незаконно “зароблені” на прибиранні вулиць

До бюджету Черкас повернуть 6 млн грн, незаконно “зароблені” на прибиранні вулиць
в Новини

Понад 5 млн грн було незаконно перераховано посадовцями міської ради окремим суб’єктам господарювання в межах договору про закупівлю послуг з прибирання вулиць Черкас. Тепер ці кошти разом зі штрафними санкціями мають повернути до бюджету міста.

Про це інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

Так, товариство-переможець тендеру зобов’язалося згідно з договором надавати місту послуги з прибирання вулиць, які сторонами оцінені у 25 млн грн. Відповідно до норм податкового законодавства до вказаної суми також додавалися 5 млн грн податку на додану вартість, які підрядник повинен був перерахувати до державного бюджету після їх отримання від замовника.

Невдовзі, після укладання договору, товариство перейшло на спрощену систему оподаткування, що вже не передбачало окрему сплату до бюджету податку на додану вартість, проте через тиждень, при укладанні сторонами додаткових угод, ціна договору незаконно зросла до 30 млн грн.

Реагуючи на порушення законодавства про публічні закупівлі та захищаючи державні інтереси, обласна прокуратура звернулася до суду з позовом про стягнення з підрядника та субпідрядників безпідставно отриманих коштів, а також штрафних санкцій на суму понад 6 млн грн.

27 лютого 2023 року господарський суд Черкаської області погодився з позицією прокурора та задовольнив позов в повному обсязі. Таким чином до бюджету міста Черкаси стягнуто понад 6 млн грн.

Після набрання судовим рішенням законної сили прокуратурою будуть вжиті заходи до його реального виконання.

Читайте також: Побив із товаришем жінку: черкащанина засудили до восьми років позбавлення волі