До Черкаського національного завітали дві відомі українські письменниці

До Черкаського національного завітали дві відомі українські письменниці
в Новини

8 жовтня до Черкас вперше завітали письменниці Дара Корній і Тала Владмирова. Вони презентували спільну книгу «Крила кольору хмар» у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Зустріч організувала МГО Черкаського національного університету «Книжковий маестро», інформує прес-служба навчального закладу.

Чарівна ведуча зустрічі, викладач кафедри української літератури та компаративістики Юлія Волинець розпочала дійство знайомством університетської аудиторії з авторками, але більшість присутіх вже давно прочитали по кілька книг літературних мисткинь.

Письменниці вже не вперше виступають у творчому тандемі: перший їхній роман  «Зозулята зими» мав чималий успіх. Авторки розповіли про особливості їхнього співавторства та містичні  історії, які з ними траплялися під час написання книги. Творчий тандем віднайшов власний шлях у світі українського фентезі, творячи сучасну магію.

02Не оминули й болючу для всіх українців тему АТО. Дара Корній зазначила, що для неї це важка тема, наразі вона не готова писати про події, які відбуваються на сході України.

До організації зустрічі в Черкаському національному університеті долучилася й профспілкова організація вишу. За її сприяння на заході було проведено розіграш 3 примірників презентованої книги за кращі запитання до авторів. Книги виграли студенти — Юлія Біленко, Дарія Шевченко, Анастасія Киндюк.

«Зозулята зими» та «Крила кольору хмар» подарували читачам наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича ЧНУ імені Богдана Хмельницького.

Тала Владмирова раніше публікувала свої твори — від містичних історій до дитячих казок — у періодичних виданнях та альманахах, розміщувала їх на літературних сайтах, але роман «Крила кольору хмар» — це новий рівень у її літературній творчості.

Для  Дари Корній писати твори, де діють потерчата, відьмаки, енергетичні вампіри та янголи — природно, адже її захоплення: дохристиянська міфологія, праукраїнські вірування, етнографія, казки, народна музика, книги. Письменниця пише живою, простою українською мовою, часом вдало застосовуючи діалектизми, вплітаючи українські міфи, що є  прикладом якісної масової літератури.

У Черкаському національному письменниць «змусили» складати іспит. Вони мали відгадати, з якої книги взятий уривок, зачитаний студентами. Іспит склали успішно.

МГО «Книжковий маестро» продовжив зустріч з Дарою Корній і Талою Владмировою у Черкаському художньому музеї.