Долю назви міста Ватутіне вирішуватиме суд

Долю назви міста Ватутіне вирішуватиме суд
в Новини

Долю назви міста Багачеве — саме так після обговорення в громаді планують перейменувати шахтарське місто Ватутіне на Черкащині, – вирішуватимуть через суд, повідомляє “Укрінформ”.

«Кілька місяців тривало обговорення. Було запропоновано близько 60 варіантів назви міста. Зрештою вирішено було зупинитися на варіанті «Багачеве» — саме так називається розташована в місті залізнична станція. Однак група людей подала позов до суду, бо вважає, що цією назвою ми порушуємо їхні права. Судове засідання кілька разів переносилося і сьогодні має нарешті відбутися», — сказав міський голова Ватутіного Олександр Заборовець.

За словами міського голови, противники нової назви не проти перейменування, однак заперечують нову назву — Багачеве.

Якщо суд залишить позов без задоволення, тоді нову назву має схвалити Звенигородська районна рада, а потім — Черкаська обласна. Остання інстанція, яка остаточно затвердить назву — Верховна Рада.

На думку Заборовця ситуація може піти за схемою перейменування Горішніх Плавнів на Полтавщині. Тоді міська рада пропустила всі терміни для подачі варіантів перейменування міста й замість неї нову назву подав Комітет з питань місцевого самоврядування, який перейменував місто Комсомольськ на Горішні Плавні.

Ватутіне заснували в 1947 році, коли почали розробляти Юрківський басейн бурого вугілля. Назвали його на честь радянського полководця Миколи Ватутіна, який у 20-х роках минулого століття воював проти Армії УНР, а під час Другої cвітової війни був поранений воїнами УПА і помер у Києві в 1944 році.

Нагадаємо, нова назва міста Багачеве набрала найбільше голосів, а саме 206, серед жителів Ватутіного. Повторний збір пропозицій проводився протягом двох місяців з 23 вересня по 23 листопада. 

Згодом на сесії Ватутінської міської ради на Черкащині було підтримано пропозицію щодо перейменування Ватутіного на Багачеве.