Допомогу від благодійників отримав молодий чоловік, який травмував хребет під час пірнання

Допомогу від благодійників отримав молодий чоловік, який травмував хребет під час пірнання
в Благодійність, Новини, Суспільство

Майже 38 тисяч гривень зібрав благодійний фонд “Деликат” у лютому для допомоги пенсіонерам і важко хворим черкащанам, які ледь не щоденно звертаються до них за підтримкою.

– У цьому місяці ми вирішили надати допомогу шести людям, щоб вона була більш суттєвою, – пояснює керівник БФ “Деликат” Денис Буря. – На жаль, зараз в скриньки, які розташовані по всій мережі наших магазинів, кидають менше грошей. Тож ми вирішили у цьому місяці розділити їх між шістьма людьми, а не десятьма, як це буває зазвичай. Є люди, які до нас звертаються вже три роки поспіль. Проте ми можемо надавати допомогу лише один раз на рік.

photo_2020-03-04_16-59-05

Наразі черга в благодійному фонді – на п’ять місяців наперед, наголошує співзасновник мережі магазинів “Деликат” Олег Хелетій:

“Буквально пів року тому була дещо інша ситуація: ми могли надавати в місяць допомогу десятьом людям і це були досить пристойні суми. Наприклад, якщо пенсіонеру чи пенсіонерці потрібно було на операцію 7-8 тисяч, то ми могли надати відразу таку допомогу. У зв’язку із різними ситуаціями, які у нас наразі відбуваються в державі, люди менше почали кидати в скриньки. Однак ми вдячні кожному відвідувачу, який заходить до нас у магазин і не залишається байдужим, кидає скільки може у скриньки, які стоять на касах. Для когось гривня – це не гроші. Однак гривня до гривні і протягом місяця ми можемо назбирати досить суттєву суму, яка може стати вирішальною для людини, яка до нас звернулася”.

88205474_246343453042201_4705533703839809536_n

– Знаєте, неважливо, якого статусу людина… Кожна кинута гривня – це внесок у добру справу, – додає Руслан Петрик, співвласник мережі магазинів «Деликат», директор Черкаської спілки продовольчих маркетів. – Досить часто спостерігаємо таку картину: підходить на касу родина з дитиною, дитина дивиться на ту стареньку бабусю і просить батьків їй допомогти, кинути решту з покупки в скриньку. Знаєте, в такі моменти я розумію, що майбутнє в нашої країни є!

Дуже вдячна за допомогу благодійному фонду пенсіонерка Олександра Шерстюк, яка вже протягом 20 років бореться із цукровим діабетом. Родини у пані Олександри не має, тож була щиро зворушена, коли від благодійного фонду відгукнулися, перейнялися її проблемами і надали реальну підтримку.

У першу чергу діяльність фонду спрямована на допомогу пенсіонерам, однак, відзначають його представники, вони не можуть залишатися байдужими до горя молодих людей, дітей, які мають важкі хвороби.

Ось і цього місяця фінансову підтримку отримала родина Вікторії і Івана Гасай. 34-річний чоловік уже півтора року прикутий до ліжка. Він отримав перелом шийного відділу хребта внаслідок невдалого пірнання.

88100107_207102440371735_3622739738047283200_n

Іван Гасай

– Ми зверталися в реабілітаційний центр, однак день лікування в ньому коштує 3500 гривень. А пробути там потрібно декілька місяців. У нас таких грошей немає. Я зараз також не працюю, доглядаю за чоловіком, оскільки він лежачий. У нього вже починають працювати руки, проте ноги залишаються нерухомі, хоча чутливість є по всьому тілу.

photo_2020-03-04_16-59-02 (2)

Наразі збір коштів для Івана Гасая триває і на сторінці благодійного фонду у “Фейсбуці” . Ці гроші необхідні, що чоловік міг пройти лікування у спеціалізованому санаторії, які дають певний шанс, що після проходження реабілітації він зможе рухатися.

– Коли ми запитуємо у Івані, яка його мрія, то він відповідає, що навіть на візку він просто хоче погуляти з донькою по парку. Він не хоче матеріальних благ, він реально дивиться на речі, але при тому не втрачає оптимізму, тому що у нього є 8-річна донька, для якої він має бути опорою. Ти дивишся на таких людей і розумієш: маєш докласти усіх зусиль, щоб допомогти їм встати на ноги, – ділиться керівниця проєктів БФ “Деликат” Юлія Іщенко.

За всіма питаннями можна звернутися на гарячу лінію БФ “Деликат”: 096-033-05-05.

photo_2020-03-04_16-59-02