Нова патрульна служба з’явиться у Черкасах не раніше 2016 року

в Ексклюзив, Новини, Суспільство

Нова патрульна служба, яка вже в червні вийде на вулиці Києва, а згодом й інших міст України, повинна замінити наскрізь корупційну систему ДАІ та довести, що Україна здатна проводити швидкі й ефективні реформи.

Нова поліція, як її тепер називають, не буде відсиджуватися в кущах, а за словами її ідейного натхненника першого заступника Міністра внутрішніх справ України Еки Згуладзе, займатиметься і регулюванням дорожнього руху, контролем за дотриманням правил дорожнього руху, боротьбою з вуличною злочинністю, а також налагоджуватиме стосунки з місцевим населенням на зразок дільничного інспектора.

Заробітна плата теж у них буде нова – в межах 10 тис грн.

Місто Черкаси нову патрульну службу дочекається не раніше 2016 року. За Києвом підуть міста мільйонники, такі як Львів, Харків, Одеса, а вже потім поменше.

– Будуть об’єднані ДАІ і патрульно-постова служба. На патрулювання заступатимуть піші патрулі, автопатрулі, а також група оформлення дорожньо-транспортних пригод та група швидкого реагування. Координація діяльності патрульних груп буде здійснюватись з центру управління нарядами (в м. Черкаси він створений в грудні минулого року на базі чергової частини УМВС).

Це дасть можливість скоротити управлінський персонал і збільшити кількість працівників, які безпосередньо залучені до охорони громадського порядку на вулицях міста, – розповів журналісту інтернет-видання «Вичерпно» головний міліціонер Черкаської області Владислав Пустовар.

Не всі молоді хлопці захотіли чекати 2016 року та вирішили випробувати своє щастя в Києві.

– Я завжди хотів працювати у правоохоронних органах, але з тих чи інших причин не виходило, – розповідає житель Шполянщини Ростислав Бобир. –  А коли почув, що розпочався набір у Нову поліцію, вирішив спробувати і подав електронну анкету. Пройшов всі етапи відбору, які, до речі, не були легкими.

Складнощі у навчанні полягають у тому, що дуже багато інформації. Кожного заняття ми пишемо тести і вирішуємо тренінги по попередній темі, що допомагає засвоювати матеріал. Також ми моделюємо ситуації, які трапляються на практиці. Під час моделювання цих ситуацій нам пояснюють, як потрібно спілкуватися із людьми щоб викликати в них довіру.  Навчання не проходить у такій формі, коли лектор прийшов відчитав лекцію і пішов, ні. Якщо комусь щось не зрозуміло, викладачі більш детально пояснюють. Також є заняття, які проводять наші інструктори разом з своїми колегами із США.

nJ4KIRTGHOo

Ростислав до цього працював на державній службі. Про те, що так кардинально змінив поле діяльності не шкодує. Вірить, що саме там його місце.

– Якщо не віриш у майбутнє цієї структури, то не варто  сюди йти. Одним із чинників, які мені допомагають навчатися, є саме мотивація змінити нашу країні на краще, щоб нарешті наші люди стали довіряти поліції. Звичайно, це не відразу буде, але із часом люди, які прийшли в Нову поліцію, я вважаю, зможуть підняти довіру народу до Поліції в цілому, – зазначає майбутній поліцейський.

Реклама