Двох поліцейських області підозрюють у перевищенні службових повноважень

Двох поліцейських області підозрюють у перевищенні службових повноважень
в Новини

Двом працівникам одного із відділів поліції повідомлено про підозру за фактом перевищення службових повноважень працівниками правоохоронного органу (ч. 1 ст. 28 ч. 2 ст. 365 КК України). Про це повідомляє Черкаська обласна прокуратура.

За даними слідства, правоохоронці під час виконання службових обов’язків, у травні 2021 року, мотивуючи свої дії адміністративним затриманням, застосували до жителя одного із сіл Черкаської області вогнепальну табельну зброю (ПМ) та спеціальні засоби – кайданки і сльозогінний газ.

Однак, у порушення вимог ст. 261 КУпАП України, не склали протокол про затримання вказаної особи, не повідомили родичів особи про факт затримання та не поінформували уповноважений центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Таким чином, працівники поліції грубо порушили встановлений порядок адміністративного затримання особи, чим вчинили дії, виконання яких дозволяється тільки з додержанням особливого порядку, за відсутності цих умов.

Досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні проводиться слідчим третього слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві.