«Дивилися фільм з дружиною й пили не за путіна», – Замирайло у суді пояснив свої вислови проти України

«Дивилися фільм з дружиною й пили не за путіна», – Замирайло у суді пояснив свої вислови проти України
в Новини

Сьогодні в Придніпровському суді міста Черкаси відбулося чергове засідання з розгляду справи депутата-колоборанта Олександра Замирайла. Про це повідомила журналістка «ВиЧЕрпно» із зали суду.

Нагадаємо, на минулому засіданні учасники процесу дослідили аудіозаписи негласних слідчих дій. У розмовах чутно виправдування Замирайлом та його дружиною дій російської сторони.

Як повідомив суддя Владислав Костянтин, всі 40 записів розмов пройшли семантичну експертизу. Висновки повідомили сьогодні на засіданні. За повідомленням експерта, результати експертизи показали, що в зазначених розмовах містяться докази заперечення підсудним збройної агресії рф проти України, несприйняття чинної влади країни та підтримка країни-агресора. Мовці, за висновком мовознавця, виправдовуються підтримкою благородної боротьби проти “фашизму”, Нацкорпусу, Правого сектору та “Азову”.

– Я хочу сказати, що там було написано, що я пив за путіна, але це не так. Там був тост за здоров’я Володимира Володимировича, але слова «путін» там немає, – запевнив Замирайло.

На запитання судді, то за кого ж був тост, Замирайло повідомив, що за свого знайомого і до путіна цей тост не мав відношення. Проте деякі висловлювання підсудний таки визнав і вибачився. З іншими ж, а про які саме йде мова поки не вказав, категорично не згоден.

Суддя поставив питання Замирайлу про його ключові висловлювання типу «дожимать» та «боротьба з фашизмом» та «за победу росси на нашей многострадальной земле». Підсудний повідомив, що це вони з дружиною просто дивилися фільм і до України ці вислови не мали відношення.

Пояснення далі Замирайло не надав, але пообіцяв все розказати під час допиту.

Далі суддя прочитав результати дослідження особистої сторінки Замирайла в соціальних мережах, та процитував пост, у якому підсудний запевняв що він – українець і земля його – українська.

Наступне засідання призначили на 14 лютого о 14:30.