Екологи звинувачують КП «ЧЕЛУАШ» у причетності до забруднення Дніпра

Екологи звинувачують КП «ЧЕЛУАШ» у причетності до забруднення Дніпра
в Новини

У Черкасах виявлено несанкціонований скид неочищених стічних вод до Кременчуцького водосховища із ливневої мережі, яка знаходиться на обслуговуванні КП «ЧЕЛУАШ».

Про це у соцмережі “Фейсбук” повідомляє начальник Управління державного екологічного нагляду у Черкаській області Олександр Позняков.

Так, 7 та 8 квітня спеціалістами Управління державного екологічного нагляду (контролю) у Черкаській області Держекоінспекції Центрального округу, реагуючи на постійні звернення жителів Черкас про скид невідомої рідини зі зливової мережі в районі причалу №5 («Нептун»), невідкладно здійснено виїзд на місце події.

У ході обстеження встановлено, що на вулиці Берегова із випуску №13 зливової мережі міста, яка перебуває на балансі КП «ЧЕЛУАШ» Черкаської міської ради, здійснюється черговий несанкціонований скид. Разом з тим виявлено, що у верхній частині випуску (труби) невідомими особами влаштовано отвір для витоку рідини.

93312738_1294682804060931_1739695675978809344_o

Відділом інструментально-лабораторного контролю відібрано проби даної рідини та грунтів для встановлення наявності забруднюючих речовин на визначення їх концентрації.

Після проведення лабораторних досліджень, виявлено, що скид зворотних стічних вод здійснюється із перевищенням ГДС по БСК5, ХСК, азоту амонійному, нітратам, хлоридам, фосфатам, завислим речовинам та сухому залишку, що є порушенням ст.ст. 44, 48, 70 Водного Кодексу України. Тому можна зробити висновки, що до річки відбувається несанкціонований скид господарсько-побутових відходів.

Для встановлення причетних осіб та наявності можливої незаконної врізки у зливову мережу на місце події також викликано представників КП «ЧЕЛУАШ».