Економічно активні підприємства області заборгували своїм працівникам більше 12 млн грн

Економічно активні підприємства області заборгували своїм працівникам більше 12 млн грн
в Економіка, Новини

Про це йшлося на черговому засіданні тимчасової комісії обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, інформує Департамент соціального захисту населення ОДА.

– Загальна сума боргу з початку поточного року зросла  на 4,6 млн грн.  і на сьогодні становить майже 27 мільйонів гривень, – зауважив голова тимчасової комісії Віталій Коваль, –  на економічно активні підприємства області припадає майже половина всієї заборгованості – більше 12 мільйонів гривень.

Особливе занепокоєння викликає ситуація на підприємствах ДП НАК Надра України «Центрукргеологія», КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» та Ватутінському КВП «Водоканал». Керівники цих підприємств основними проблемами вважають відсутність держзамовлень, ринків збуту та економічно необґрунтовані тарифи на послуги населенню. Зокрема, директор ДП НАК Надра України «Центрукргеологія» Віктор Панченко у розмові пояснив, що перспективи отримання великих замовлень на сьогодні немає у зв’язку з арештом рахунків і техніки підприємства. Основною причиною виникнення заборгованості на КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» перший  заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Черкаської міської ради Тарас Хвиль вважає циклічність робіт. «Але ми розробили фінансовий план розвитку підприємства, – зазначає він, – наразі маємо проект рішення про надання фінансової допомоги підприємству на всю суму заборгованої заробітної плати, яке буде розглядатись найближчими днями на сесії міськради».

Довідково:

Загальна сума заборгованості із заробітної плати в області станом на 19 червня поточного року становить 26,6 млн. грн., але в порівнянні з початком червня підприємства області зменшили заборгованість на 2,2 млн. грн., або ж на 7,6 відсотка.

Значне зменшення заборгованості відбулося завдяки виплаті заборгованої заробітної плати на ПАТ ТОВ «Смілянський електромеханічний завод»,  КП  «Черкасиелектротранс» та ДЗ «Спеціалізована медико-санітарна частина №14» м. Сміла.