Збирають на ЗСУ та підтримують культурне життя міста: як черкаська молодь організовує благодійні івенти

EventsChe – це волонтерський проєкт, який зібрав у свою команду  молодих активістів віком 16-19 років. Вони пишуть про події міста, а також організовують власні івенти. Головне в їхній діяльності – зібрати кошти для українських військових та створити атмосферу для гостей.

Попри навчання чи то в школі, чи то в університеті учасники команди витрачають свій час та енергію, аби повернути місту культурне життя.

Тож, аби дізнатися, як підлітки організували під час війни такий волонтерський проєкт, журналісти видання “ВиЧЕрпно” поспілкувалися з адміністраторами команди Єлізаветою Іщенко та Євгеном Івко.

Команда вже понад рік працює над волонтерським проєктом. За оцінками відвідувачів, успішно. Зазвичай, у них немає  виступів на десятки тисяч людей чи роботи із небожителями української індустрії, проте на своїх заходах вони дають гостям змогу почути нові голоси.

Адже головною фішкою команди, за словами Євгена, є те, що разом із волонтерською діяльністю вони розвивають культурне життя Черкас та відкривають молоді таланти.

“Ми не створюємо івенти заради збору, для нас першочергово це заходи, а збір – це один із приємних бонусів,” – зазначив Євген у розмові з журналістами “ВиЧЕрпно”.

Команда розпочала свій шлях ще до початку повномасштабного вторгнення, коли фундаторка “EventsChe” Альона Левченко створила інстаграм-сторінку, на якій повідомляла про культурні заходи Черкас. Згодом, після 24 лютого, концепцію сторінки стали використовувати із благодійною місією: збирати кошти для захисників та підтримувати культурне життя міста. І так, навесні 2022 року, сформувалася команда активної молоді, а це 15 учасників, які прагнули допомогти Збройним Силам України.

“На той момент ми вирішили діяти саме на інформаційному фронті, просуваючи українськомовний контент. Механізм був досить простий – тайпери писали тексти до подій, а дизайнери відповідали за оформлення афіш. Згодом наша команда поповнилася чудовими молодими людьми, де обов’язки учасників розширилися,” – розповідає адміністраторка проєкту Єлізавета Іщенко.

Уже влітку команда почала організовувати благодійні івенти. Першим був квартирник “Випускний 04/06”, на який завітало більше сотні черкасців, а команда зібрала своїх перші понад шість тисяч гривень на потреби військових.

“Через повномасштабне вторгнення українські випускники не відчули повною мірою атмосферу останнього дзвонику, тому ідея проведення заходу у такому форматі була досить актуальною,” – поділилася Єлізавета.

Квартирник супроводжувався живою музикою у виконанні черкаських гуртів та співаків: Сергія Боброва, Ріни Марчук, Влади Белик, Евкаліпту, Кароокої, Петровочки, Каві та Shuffle. За словами Єлізавети, це був вдалий дебют, який став поштовхом для збільшення амбіцій. Команда приєдналась до ГО «Український Опір», очільники якої всебічно підтримали молодь в їх починаннях. 

Услід за першим квартирником команда організувала проєкт “TVORCHI” для знайомства з черкаськими митцями під живу музику.

“Тоді ми підготували багато цікавих інтерактивів із приємними призами та подарунками. Захід пройшов успішно і вже незабаром ми запрошували інших черкаських митців взяти участь у “TVORCHI 2”, – сказала адміністраторка.

Так, уже восени волонтерську команду помітив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. З того часу, за словами Єлізавети, міська влада почала допомагати організації, зокрема, фінансово.

Як от благодійний спортивний фестиваль “Sportfest” на пляжі Казбетський організували за підтримки міського голови. Програма заходу передбачала: фітнес тренування, спортивні змагання та благодійний забіг. Наприкінці заходу відбулася церемонія нагородження та вручення призів переможцям. А також благодійний вечір для дітей-сиріт та переселенців, під час якого їх залучали до майстер-класів та розважали аніматори.

“Це було передноворічне свято, на якому виступали черкаські музиканти, дітей навчали виготовляли вироби з паперу, а також вони мали змогу поспілкуватися із психологом. Наприкінці заходу юним гостям вручили подарунки”, – розповіла Єлізавета.

Згодом команда організувала ще кілька заходів: “Джем-Сешн”, де охочі грали на музичних інструментах та демонстрували вокальні навички, майстер-клас “Новорічні Пряники”, під час якого гості прикрашали імбирне печиво. Зокрема, на цьому заході не лише кошти спрямовували на Збройні Сили України, а й розмальовані пряники. 

Загалом найбільшою задоначеною сумою від гостей, яка пішла на потреби військових, були 10 тисяч гривень. Їх зібрали на гітарному батлі та віддали на потреби 79-ої окремої десантно-штурмової бригади.  Також “EventsChe” постійно долучаються до зборів коштів Капеланської служби Черкаської ТрО.

“Ми закупляли й планшети, і карти пам’яті для дронів, долучилися до збору на закупівлю авто для військових та на його ремонт, кілька разів завантажували продуктами харчування автомобілі. Останнього разу ми закупили одяг для наших захисників: куртки, наколінники, берці та ще багато чого іншого,” – розповіла адміністраторка.

Нині команда щотижня зідзвонюється й обговорює майбутні проєкти. Через навчання учасники команди організовують івенти не частіше ніж раз на два місяці, проте обіцяють, що влітку їх буде більше.

І вже незабаром “EventsChe” організує літературний вечір.

“Не хочемо розкривати всі секрети, але люди нам пишуть із проханнями організувати літературний вечір, бо давно вже не було такого формату і минулого разу всім дуже сподобалося,” – додає адміністраторка “EventsChe” Єлізавета.

Тому команда запрошує черкасців відвідати цей захід та допомогти українським військовим.

Авторка матеріалу – Надія Паніван