Фаховий коледж очима студентів, або Чому я обрав Фаховий коледж СУРА

Фаховий коледж очима студентів, або Чому я обрав Фаховий коледж СУРА
в Новини

Скоро в житті тисяч випускників шкіл постане запитання: де продовжити навчання? Дев’ятикласники мають зробити вибір між шкільними старшими класами і коледжами, власники свідоцтва про повну загальну середню освіту намагатимуться стати студентами фахових передвищих і вищих закладів освіти. Перед тим, як робити такий відповідальний крок, треба всебічно «вивчити питання» й ознайомитися з відгуками про навчальні заклади.

Як же далося таке відповідальне рішення студентам ФК СУРА свого часу? Цим вони діляться з нами.

Багатьом дев’ятикласникам перший крок до професії допомогли зробити їх батьки, так кажуть Дар’я Третьякова та Руслана Замковенко, студентки 1 курсу Фахового коледжу Східноєвропейського Університету імені Рауфа Аблязова.

Студентка 2-го курсу спеціальності «Право» Валерія Танцюра додає, що їй після 9 класу хотілося вже чогось нового, а не «набридливої шкільної рутини», і також дуже приваблювала можливість отримати професію швидше.

«Поки мої однолітки ще навчаються у школі, я в цей час вже здобуваю професію!», – підкреслює її однокурсниця Валерія Гуц.

Для багатьох студентів Фахового коледжу СУРА вагомим плюсом є особливе й відмінне від шкільного ставлення викладачів до студентів.

«До нас відносяться як до рівних, як до дорослих! Ми відчуваємо себе особистостями, до нашої думки більше прислухаються – це дуже відрізняє коледж від школи, – зазначають студенти всіх без виключення курсів Фахового коледжу СУРА.

Значне місце в житті студентів посідають їх куратори. Куратор групи – це та людина, до якої ти завжди можеш звернутися зі своїми проблемами, питаннями і пропозиціями. Але, у той же час, це і твій старший  керівник, який привчає тебе до дисципліни, дбайливого ставлення до себе і оточення, до свого навчання і майбутньої професії. Є студенти, які прийшли до коледжу через проблеми в шкільному колективі. А в коледжі їм вдалося знайти нових друзів та добрих наставників.

Рятівним і дуже вдалим варіантом став Фаховий коледж для багатьох випускників шкіл, які не змогли скласти необхідну кількість ЗНО для вступу до закладу вищої освіти.

«Я не втратила жодного року! Опановую спеціальність «Маркетинг», і після випуску з коледжу зможу вступити до Університету на старший курс», – говорить студентка 3 курсу Фахового коледжу СУРА Єлізавета Алілуйко.

Ліза активна, має багато інтересів та захоплень і цілком задоволена обраною професією, вважає її сучасною і дуже мобільною. У цьому її підтримує одногрупник Юрій Строгий, який заради спеціальності «Маркетинг» навіть «зламав» сімейну традицію – у його сім’ї виросло не одне покоління юристів, а тепер з’явився маркетолог!

Не можна не відмітити хлопців, які обрали у фаховому коледжі собі за професію «Автомобільну справу». Вони ані хвилини не ставлять під сумнів свій вибір. Роман Вінявський, Андрій Бевзюк, Ігор Плюта – навчаються на 3 курсі і готуються брати участь у професійних автомобільних перегонах у якості «маршалів», що вимагає від них витривалості, дисциплінованості і уважності, – тих якостей, без яких не може обійтися жоден водій і автомеханік.

 «Коледж Східноєвропейського університету був моєю першою сходинкою у доросле життя, – говорить колишня студентка ФК СУРА Марія Савченко, яка продовжила отримувати вищу освіту за кордоном і вже десять років живе та працює в Польщі, – я раджу всім обирати Фаховий коледж СУРА.  Якби я опинилася в минулому й переді мною постав вибір навчального закладу – я би знову обрала мій коледж».

За інформацією пресслужби Східноєвропейського університету