Фаховий коледж СУРА розпочав реєстрацію до ЗНО

Фаховий коледж СУРА розпочав реєстрацію до ЗНО
в Новини

1 лютого в Україні розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання осіб, які отримують у цьому році повну загальну середню освіту, а також осіб, які бажають продовжити навчання і вступити до вищого навчального закладу. Про це повідомляє пресслужба Східноєвропейського університету імені Рауфа Аблязова.

Студенти Фахового коледжу СУРА також братимуть участь у проходженні тестування. Коледжани 2 курсу, які вступили до ФК СУРА після 9 класів, цього року мають отримати Свідоцтво про повну загальну середню освіту. Таке ж свідоцтво видають випускникам шкіл після закінчення 11 класів. Для цього студентам необхідно скласти Державну підсумкову атестацію (ДПА) із чотирьох предметів шкільної програми. Перелік предметів для атестації кожного року регулюється Міністерством освіти і науки України.

У 2022 році обов’язковими предметами для проходження атестації є:

  • Українська мова.
  • Математика.
  • Історія України або іноземна мова.
  • Предмет на вибір студента (школяра).

Державну підсумкову атестацію зазвичай проводять у закладах загальної середньої освіти. Але, після опанування програми повної загальної освіти, випускники складають ДПА в незалежних центрах оцінювання. Тому й говорять, що ДПА проводять у формі ЗНО.

У Східноєвропейському університеті пояснили, чим відрізняється ЗНО для отримувачів повної загальної середньої освіти від ЗНО для охочих вступити до закладу вищої чи фахової передвищої освіти.

По-перше: кількістю предметів. У ДПА для тих, хто отримує загальну середню освіту, таких предметів обов’язково чотири. Потенційні ж абітурієнти можуть складати ЗНО від 1 до 5 предметів безкоштовно й більшу кількість – за окрему плату. Тут все залежить від вимог вишу.

По-друге: терміни реєстрації. Вона починається для всіх в один день – 1 лютого, а закінчується 1 березня – для тих, хто складає лише ДПА і 9 березня – для охочих скласти ЗНО для отримання вищої чи фахової передвищої освіти.

По-третє: обсягом програмних вимог, які будуть висвітлені в тестових завданнях. Тести для ДПА базуються на програмі старшої школи. А ось для вступу до закладів фахової передвищої і вищої освіти треба продемонструвати знання програми всієї середньої школи по певному предмету. Тобто тести ДПА вужчі за обсягом.

І це ще не всі відмінності. Їх треба знати і враховувати при реєстрації на ЗНО і ДПА: не помилитися з термінами, та з обсягом, забезпечити наявність усіх необхідних для реєстрації документів.

Студентам Фахового коледжу СУРА в цьому допомагають їх старші наставники. Викладачі, куратори груп і адміністрація, які консультують та контролюють, підказують та пояснюють. Тому реєстрація й підготовка до ЗНО у Фаховому коледжі СУРА проходить злагоджено. Це сприяє позитивному мікроклімату в студентському колективі.

– Найчастіше серед помилок під час реєстрації на ЗНО зустрічається невизначеність із обсягом тестових завдань. Тобто потенційні абітурієнти обирають для ЗНО обсяг ДПА, що потім унеможливлює їх вступ до закладів вищої освіти, – зазначає методист Фахового коледжу СУРА Юлія Фролова. Саме вона й опікується питаннями реєстрації на ЗНО студентів коледжу.

Викладач коледжу Олена Мельниченко зміцнює і підвищує самооцінку своїх студентів і завжди радить їм не боятися реєструватися на повний обсяг ЗНО, оскільки його набагато легше складати одразу після опанування шкільної програми, а не через рік і більше, коли все забудеться.

Отже, підготовка і реєстрація до ЗНО – це значна подія в житті молоді й робити ці відповідальні кроки, звичайно, зручніше, коли поряд з тобою є досвідчений наставник. У Фаховому коледжі СУРА це добре розуміють і роблять все можливе, щоб зменшити обсяг хвилювання студентів і унеможливити помилки.