Героїв Дніпра, бульвар Шевченка і Симиренківська – міський голова показав, як ремонтують черкаські дороги

Героїв Дніпра, бульвар Шевченка і Симиренківська – міський голова показав, як ремонтують черкаські дороги
в Новини, Суспільство

У 2016 році в Черкасах капітальним та поточним ремонтами охопили рекордну площу автошляхів – близько 200 000 м кв, у 2017 – близько 150 000 м кв. Це в рази більше, ніж за попередні роки. Допоки сприяють погодні умови, в місті активно ремонтують дороги й цього року. Ми разом із міським головою Анатолієм Бондаренком вирішили «проінспектувати» хід виконання робіт і заодно розпитати про подальші плани.

Вулиця Героїв Дніпра

У 2016 році в Черкасах стартувало будівництво нової дороги на вулиці Героїв Дніпра, що на Митниці. Її облаштовують у кілька черг – спершу на відрізку від вул. Сержанта Жужоми до вул. Богдана Хмельницького, далі від вул. Б. Хмельницького до вул. Сержанта Смірнова. Нині ж дорожники активно працюють на ділянці від вулиці Сержанта Смірнова до Козацької.

– Для розбудови мікрорайону ця вулиця надважлива. Тож наше завдання – зробити дорогу тут такою, щоб вона «прослужила» десятки років і на ній не утворювалися ями чи вибоїни, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Більше з тим, у планах на майбутнє – запустити цією вулицею електротранспорт.

У рамках першої і другої черги реконструкції вулиці нині втілена в життя більшість із передбачених проектом робіт: збудована проїжджа частина, велосипедна доріжка, з обох боків вулиці облаштовані тротуари, встановлені парканчики безпеки. А ще тут збудували нове освітлення.

Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування ЧМР Артур Савін, нині активно тривають роботи в рамках третьої черги реконструкції вулиці.

– Робітниками підготовлено основу дороги для укладання асфальтних шарів, встановлено бордюри й облаштовано зливову каналізацію, дощоприймальні колодязі, – говорить Артур Савін. – Зараз розпочали прокладання електричних мереж для майбутнього освітлення вулиці.

38223818_2193456084061589_8350021146229342208_n

За його словами, триває будівництво тротуарів із боку забудови. Їх роблять зі світлої крупноформатної плитки.

Артур Савін додає: перед проектантами наразі стоїть завдання спроектувати додаткову «розвантажувальну» камеру для вирішення проблеми з відведенням води.

– Це сприятиме ефективному відведенню дощових вод як із самої вулиці Героїв Дніпра, так і того об’єму води, який приймає магістральна каналізація з центральної частини міста, – пояснює він. – Оскільки вона стікає через мережу, що проходить під цієї вулицею.

На цю проблему часто скаржаться місцеві жителі.

– Вся вода йшла сюди, – каже Надія Павлівна, яка живе на цій вулиці. – Хочеться, щоб швидше все зробили, бо коли дощ, то нам хоч на човни пересідай.

На ділянці вулиці в межах третьої черги до кінця цього року укладуть три шари асфальтобетону (вирівнюючий, нижній та верхній ЩМА), збудують тротуар непарною стороною вулиці.

– У наступному році плануємо завершити будівництво тротуарів з боку Дніпра, облаштувати велосипедну доріжку, освітлення та провести озеленення, – поділився Артур  Савін. – За умови виділення коштів в 2019 році плануємо побудувати вулицю Сержанта Жужоми. Це дозволить остаточно відкрити зручний і комфортний проїзд цим мікрорайоном уздовж набережної.

Генеральний директор підрядної організації «Дорстрой», яка здійснює тут будівництво дороги, Роберт Григорян наголошує: виконали вже 40 % запланованих робіт.

– Темпи наших робіт залежать серед іншого й від вчасного фінансування, – додає він. – Проектом роботи тут розраховані на два роки.

 38213659_2193456094061588_4020831881527296000_n

Вулиця Пастерівська

На цій вулиці стартував давно очікуваний водіями поточний ремонт. Насамперед тут заасфальтують ділянку в районі перехрестя з вулицею Невського та з вулицями Чайковського й Поднєвича.

38260509_2193456420728222_3023540247762829312_n

Вулиця Смілянська

У минулому році на вулиці Смілянській від 30-річчя Перемоги до межі міста провели капітальний ремонт. Менш як за рік на деяких ділянках вже зруйноване дорожнє покриття.

Тепер, каже міський голова Анатолій Бондаренко, підрядник власним коштом укладатиме там асфальт.

– Підрядник давно обіцяв нам переробити і виправити дефекти своєї роботи, утім досі цього не зробив, – зазначив Анатолій Бондаренко. – Поки тут лише відфрезерували покриття.

Вулиця Симиренківська (колишня Рябоконя)

Нині тривають ремонтні роботи і на вулиці Симиренківська. Водії пригальмовують, щоб подивитися, як працюють ремонтники.

– Невже і тут буде нормальна дорога? Давно пора, бо завжди «підстрибуєш», коли проїжджаєш цією вулицею, – коментує один із водіїв.

38202843_2193456694061528_4359662959610298368_n

Цього року тут капітально ремонтуватимуть ділянку дороги від вулиці Чигиринської до Гетьмана Сагайдачного протяжністю близько 800 метрів.

Натепер тут частково заасфальтували примикання з вулицею Гетьмана Сагайдачного й триває заміна дорожніх бордюрів. Після чого підрядник продовжить укладати новий асфальт.

Бульвар Шевченка

У кілька черг ремонтують і бульвар Шевченка в самісінькому центрі Черкас. На перших двох – від вул. Лазарєва до Припортової – уклали сучасне дорожнє покриття (ЩМА). На відрізку від Припортової до Різдвяної найближчим часом, за словами Артура Савіна, планують перейти до облаштування верхнього шару асфальту.

Як розповів Артур Савін, на всіх трьох чергах завершили будівництво центральної алеї та технічних полос (між дорогою і зеленими зонами), для відпочинку людей тут встановили нові лавочки.

Невдовзі ремонтники почнуть будівництво тротуарів із обох боків бульвару Шевченка від Небесної сотні до Припортової. Від цієї ж вулиці до площі 700-річчя, за словами Савіна, нині виготовляють проект реконструкції пішохідної зони. На цьому відрізку її почнуть робити вже наступного року.

Поза тим, директор департаменту архітектури та містобудування, розповідає: ремонт тротуару на відрізку між вулицями Лазарєва до Небесної сотні не розпочали через бюрократичні перепони з казначейською службою. Нині департамент наново проходить усі необхідні процедури для можливості фінансування та продовження будівництва.

– Зараз ми оголошуємо відкриті торги для продовження реконструкції бульвару Шевченка від вул. Різдвяної до площі 700-річчя та від вул. Університетської до вул. Можайського, – розповідає він.

– Антимонопольний комітет відмінив тендер на ремонт бульвару Шевченка від вулиці Університетської до Можайського. Зараз ми оголошуємо новий тендер. Упродовж місяця, сподіваюсь, торги відбудуться, – додає Анатолій Бондаренко. – Я просив би підрядників, щоб вони все-таки думали й про наше місто, в якому ми всі живемо.

Ремонтні перспективи

За словами очільника міста, на експертизі нині проект ремонту вулиці Надпільної від В’ячеслава Чорновола до Чигиринської.

На стадії завершення проект ремонту вулиці Сумгаїтської від 30-річчя Перемоги до Одеської. Крім того, каже мер, дав доручення стосовно розробки проектно-кошторисної документації для ремонту вулиці 30-річчя Перемоги.

– У мене є низка питань до підрядників, темпи виконання ремонтних робіт на дорогах мене не влаштовують, – коментує Анатолій Бондаренко. – Я так само їжджу цими ж вулицями і розділяю обурення водіїв. На жаль, та стратегія, яку я запропонував у перший рік своєї роботи, чомусь деяким депутатам не подобається. Тоді ми капітально ремонтували 5-7 магістральних вулиць і ще 20 – невеликих, – зазначив Анатолій Бондаренко. – Впевнений, що поступово ми оновимо дорожній фонд у Черкасах. На це потрібні лише кошти й час.