Гірка пам’ять війни — історії загиблих АТОвців-черкащан представили у збірці

в Неоголошена війна Новини
0 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

Вони були незвичайними і водночас такими як усі людьми, які до початку неоголошеної війни жили поруч із нами звичним життям, служили, працювали, навчалися, піклувалися про власні родини, подорожували, закохувалися, створювали сім’ї. А коли Україна опинилася в небезпеці, стали на її захист. Прикордонники, військові, добровольці — всі вони продемонстрували дива мужності і справжньої стійкості, обороняючи рідну землю. 

Сьогодні в Черкасах презентували видану за ініціативи міської влади збірку інформаційних та фотоматеріалів «Пам’ять серця», в якій описано історії 26 черкащан, які загинули в ході неоголошеної війни з проросійськими силами, що почалася у 2014 році.

DSC07741

Книга складається із двох частин. У першій розміщено матеріали про загиблих героїв, у другій частині — віршовані та прозові твори учнів і вчителів навчальних закладів міста, що були представлені на конкурс «Пам’ять серця», проведений департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради. 

Воїни представлені у книзі через спогади матерів, дружин, дітей, учителів, друзів, колег по роботі, соратників по військовій справі.  Упорядники збірки прагнули зберегти і передати для сучасників та наступних поколінь черкасців не лише офіційну інформацію про загиблих воїнів, а й розповіді із першоджерел про те, якими вони були в житті.

DSC07761

Прикордонник генерал-майор Ігор Момот, підполковники Віталій Вінніченко, Микола Зайцев, Ігор Петрів, майор Сергій Лифар, прапорщик Володимир Гречаний, старшина Сергій Єпіфанов, солдат Павло Лазаренко до кінця виконували свій службовий обов’язок, ціною життя захищаючи кордони рідної держави.

Пішли захищати свою країну і ще зовсім юні хлопці мінометник Микола Калашник, молодий сержант Богдан Каравайський, «кіборг» Андрій Терещенко, добровольці — боєць полку «Азов» Сергій Амброс та боєць батальйону «Донбас» Олександр Маламуж, юний капітан-розвідник Олександр Шаповал. Ці шестеро юнаків навіть не встигли одружитися. А їх одноліток — «кіборг» Євгеній Подолянчук — залишив удома молоду красуню-дружину. На превеликий жаль, усі семеро не встигли народити дітей.

Своїми грудьми хотіли захистити юних і недосвідчених співвітчизників, які прагнули воювати за Україну, черкасці, за плечима яких уже був досвід строкової служби: Це воїн-інтернаціоналіст Віктор Бойко, капітан міліції у відставці Володимир Ложешніков, молодий сержант Юрій Тарасенко, солдат Ілля Ідель, пожежник, капітан МВС у запасі, «кіборг» Олексій Панченко, друзі-розвідники Ігор Бойко та Віталій Вергай, старший лейтенант Ярослав Чалий, боєць Олександр Качур, майор Сергій Сиротенко та полковник головного управління розвідки Міноборони України у відставці В’ячеслав Галва.  Ці дорослі чоловіки, як і воїни-прикордонники, першими стали до бою, залишивши вдома сім’ї, а дружини зі слізьми на очах благословили їх на ратний подвиг, взявши на себе клопоти про дітей та рідні домівки.

DSC07749

Про життєвий шлях кожного з них і йде мова у виданій книзі. Однак вона була б не зовсім повною без другої частини, де зворушливо і безпосередньо пишуть про АТОців, волонтерів та переселенців діти черкаських шкіл та їх вчителі.

Примірники книг та листи-подяки сьогодні під час презентації вручили родичам загиблих бійців. Ті, у свою чергу, зауважили, що людська пам’ять про їхніх дітей, чоловіків, батьків для них безцінна. Подяки отримали і автори художніх творів.

Книгу видали чималим тиражем, її примірники буде розповсюджено у бібліотечній мережі міста. Отримають їх і всі навчальні заклади — від дитячих садочків до шкіл і ВНЗ.

DSC07746

DSC07818

DSC07803

DSC07789

DSC07784

DSC07847

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Неоголошена війна
У Черкасах попрощалися з «айдарівцем» Тимуром Манджосовим (ФОТО, ВІДЕО)
Ексклюзив
«Це ж Україна, тут може бути все, що завгодно…», — білоруска, яка пройшла Майдан і війну, про своє життя в Україні
Неоголошена війна
Листи, книги і написання картин: Роман Сущенко розповів, що допомогло пережити три роки полону (ВІДЕО)