Голова облради ознайомився із станом справ у Центрі екстреної та невідкладної медичної допомоги

в Новини

Реформування медичної галузі в Україні розпочалося із впровадження нових стандартів надання швидкої допомоги, підвищення рівння роботи служби екстреної і невідкладної медичної допомоги. Адже саме від якісного надання догоспітальної допомоги, швидкого довезення хворого в лікарню – залежить життя людей.

Зі станом справ у сфері голова обласної ради Олександр Вельбівець ознайомився під час перебування в обласному Центрі екстреної та невідкладної медичної допомоги, що є комунальним закладом обласної ради. У розмові із директором Центру Владиславом Свириденком, заступником директора, радником голови облдержадміністрації з медичних питань Ігорем Фесуном, головними лікарями підрозділів підприємства в районах Олександр Іванович поцікавився успіхами, проблемами та потребами галузі, що перебувають у сфері компетенції обласної ради та можуть бути вирішені.Голова обласної ради: Від якісного забезпечення служби невідкладної медичної допомоги залежить здоров’я, а часом – життя людини

На сьогодні до складу Центру входять 5 станцій швидкої медичної допомоги (Черкаська, Смілянська, Уманська, Лівобережна, Звенигородська), 16 підстанцій, 19 пунктів постійного базування та 7 пунктів тимчасового базування бригад швидкої медичної допомоги. Служба екстреної медичної допомоги області виконує не тільки екстрені, а і невідкладні виклики і кількість їх постійно збільшується. В Центрі функціонує 100 бригад швидкої медичної допомоги: 29 лікарських та 71 – фельдшерська.

Серед нагальних проблем, що потребують якнайскорішого вирішення – оновлення автопарку служби. На сьогодні із 137 наявних автомобілів тільки 35 (25%) мають до 5 років експлуатації, 47 (34%) – від 5 до 10 років та 55 (40%) – понад 10 років експлуатації.Голова обласної ради: Від якісного забезпечення служби невідкладної медичної допомоги залежить здоров’я, а часом – життя людини

Крім того, служба екстреної медичної допомоги недостатньо забезпечена лікарями.

«У середньому в області на 10 тисяч населення припадає 1,3 особи лікарів (відповідний середній показник по Україні становить 1,8). Деякі підстанції швидкої медичної допомоги взагалі не мають лікарських бригад. Цей чинник впливає на якість надання швидкої медичної допомоги на догоспітальному етапі», – зауважив Ігор Фесун.

Також існує проблема недостатньої укомплектованості складу бригад швидкої медичної допомоги. «Для виконання якісної медичної допомоги на догоспітальному етапі в складі фельдшерської бригади має бути 2 фельдшери, а не один, який не в змозі надати якісну допомогу швидко та в повному обсязі», – зазначив з цього приводу директор Центру Ігор Свириденко.Голова обласної ради: Від якісного забезпечення служби невідкладної медичної допомоги залежить здоров’я, а часом – життя людини

Оглянувши матеріально-технічні базу Центру та окремих підрозділів, розміщених у м. Черкаси, голова обласної ради зауважив, що служба знаходяться в пристосованих приміщеннях, що не відповідають встановленим нормам та потребує не лише суттєвих ремонтів і переобладнань, – для відкриття єдиної оперативної диспетчерської взагалі відсутнє приміщення.

За словами Олександра Вельбівця проблему розміщення підрозділів служби, а також транспортного, кадрового забезпечення та інші питання варто вирішувати в комплексі: на сьогодні профільним департаментом вже підготовлена відповідна обласна програма підтримки (в тому числі й фінансової) екстреної служби.

Голова обласної ради: Від якісного забезпечення служби невідкладної медичної допомоги залежить здоров’я, а часом – життя людини– Закликаю керівника Центру і радника голови облдержадміністрації провести широке представлення програми. Депутати мають розуміти, що ми вносимо на сесію, без перебільшення, життєво важливе для усіх жителів області рішення… Переконаний, що окремі із озвучених сьогодні питань можемо вирішувати локально, на місцях – залучаючи керівників районів та місцевих громад. Це, зокрема, стосується кадрового забезпечення, коли молодих спеціалістів мотивують на роботу соціальним житлом. При вирішенні інших (маю на увазі відкриття єдиної оперативної диспетчерської, технічне забезпечення роботи служби) – звичайно, не обійтись без співфінансування із місцевих і державного бюджету. Тому будемо залучати кошти Державного фонду регіонального розвитку через відповідні проекти, звертатись до районних і сільських рад. Адже це наші спільні інтереси, від цього залежить здоров’я, а часом – життя мешканців усієї області, – наголосив Олександр Вельбівець.

Виконавчий апарат обласної ради

Реклама