ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» вважає, що об’єднання громад має пройти широке обговорення на селі

в Новини

28 травня  2015 року виконавчий директор  Громадської спілки «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» Євгеній Глєбов прийняв участь  в засіданні позачергової сесії Черкаської обласної ради шостого скликання в Будинку рад.

На засіданні обговорили ряд  проблемних питань, зокрема, – розглядався проект перспективного плану об’єднання територіальних громад в Черкаській області. Відповідно до проекту, на Черкащині має бути 68 територіальних громад. Основні суперечки між громадою та владою, перш за все, були пов’язані з таки питаннями, як: «Навіщо потрібне об’єднання територіальних громад?», «Скільки робочих місць буде скорочено?», «Яке буде фінансування громад?» та необхідність саме людям визначати, як і коли об’єднуватись.

Оскільки питання децентралізації є вкрай важливим у світі проведення реформ Агенція має своє бачення в об’єднанні територіальних громад. Протягом останніх місяців Громадська спілка вивчала зазначені вище питання, були проведенні численні консультації з представниками громадськості. Агенція вважає, що по-перше, реформа децентралізації – це найважливіший етап в розвитку України і вона має бути не з верху до низу, а навпаки. По-друге, реформа має пройти широке громадське обговорення в першу чергу на селі, бо саме там вона має першочергове значення та застосування. Також, має бути розроблений SWOT-аналіз та чітко вимальовані плюси та мінуси конструктивного об’єднання громад в конкретному районі.

На думку Агенції, єдиним правильним шляхом у зазначеному проблемному питанні є пропозиція, щодо створення двох-трьох пілотних проектів в районах Черкаської області. На базі цих проектів має бути вивчено можливість об’єднання територіальних громад та механізм їх роботи, а за основу має стати Конституція України. Також, необхідно створити експертну групу з активної та свідомої громадськості, яка б займалась роз’ясненням в районах та селах, та брала за основу проекту  їх пропозиції та думки.

Загалом, подача проекту об’єднання територіальних громад до 5 червня є  недопустимим і буде помилкою місцевої влади. В законі чітко зазначено, хто формує територіальні громади, а це в першу чергу –  люди на місцях, селяни!

Громадська спілка «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій» запрошує громадські організації долучитися до сумісної роботи з формування територіальних громад, а також експертів та небайдужих людей, які розуміють глибину проведення цієї децентралізації.

Агенція розробила методичні матеріали по об’єднанню територіальних громад наглядно враховуючи досвід Європейських країн. Бажаючих отримати таку важливу інформацію прохання звертатися до офісу Агенції.

 

ГС «Агенція підтримки підприємництва та інвестицій»