“Гвардія наступу”: На Черкащині створили бригади добровольців для боротьби з ворогом

“Гвардія наступу”: На Черкащині створили бригади добровольців для боротьби з ворогом
в Новини

Національну кампанію із залучення добровольців започаткували в Україні, зокрема, і на Черкащині. Рекрутинг військових буде тривати близько двох місяців.

Про це заявив очільник Черкаської ОВА Ігор Табурець під час пресконференції, передає журналістка “ВиЧЕрпно”.

Він розповів, що формування добровольчих угрупувань буде спрямоване на посилення українських сил оборони саме у наступальних діях зі звільнення усіх окупованих територій.

– У нас народна війна, у нас визвольна війна. І кожен свідомий громадянин України тепер розуміє, за що треба боротися. Тому на державному рівні ми розпочинаємо рекрутингову кампанію “Гвардія наступу”, – розповів очільник. 

Основу цих підрозділів будуть складати поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.  

Ігор Табурець наголосив, що добровільний набір абсолютно не стосується мобілізації.

– Це жодним чином не мобілізація. Це суто добровільний набір. Кампанія спрямована винятково на найм вмотивованих людей, які за власним бажанням записуються до тих бригад, які підходять їм за цінностями, – сказав він. 

Запис добровільців у нові підрозділи відбуватиметься у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Якщо потрібно обміркувати рішення, є запис онлайн. Заповнити анкету для добровільної служби можна за покликання storm.mvs.gov.ua.

Головною відмінністю, зазначає Ігор Табурець, є те, що нові бригади складатимуться із офіцерів та солдат, які вже мають бойовий досвід. Тому доукомплектація нових бригад відбуватиметься винятково з добровольців, високомотивованих патріотів України.

Зокрема, їхня підготовка буде тривати від одного до трьох місяців. І лише після цього вони братимуть участь у наступальних операціях. Із оснащенням, зброєю та допоміжним обладнанням допомагатимуть партнери. 

– Вони не будуть відправлені на фронт відразу. Таким чином вони стануть до виконання бойових завдань лише тоді, коли увесь особовий склад буде повністю готовий, – розповів Табурець.

Також він зазначає, що після перемоги України залученні солдати матимуть змогу отримати вищу освіту у військових вишах.