«Хочемо працювати у своїй країні», – у Смілу «переїхало» підприємство із Донбасу

«Хочемо працювати у своїй країні», – у Смілу «переїхало» підприємство із Донбасу
в Новини, Суспільство

Контраст радянських часів і сьогодення. Так можна назвати відродження на території колишнього заводу «Оризон» у Смілі одного з підприємств-«переселенців» із Донбасу.

Група компаній «Континент» випускає понад 70 тисяч найменувань продукції, зокрема, виготовляє вікна, двері, профільні системи, вироби з кераміки та ін. Підприємство є бюджеутворюючим для Сміли і поповнює його скарбницю – лише за перше півріччя вони сплатили 5,3 млн грн податків. Хоча на довоєнний рівень підприємство вийти так і не змогло, бо з Донбасу не вдалося навіть вивезти обладнання, йому все ж вдається щороку збільшувати прибуток. Продукцію реалізовують в Україні, хоча вже є попит і закордоном, зокрема, в Німеччині.

889999

Подивитися як працює “Континент” разом із журналістами їздив голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

– У 2014 році  в області було два десятки таких підприємств. Перепони були, буду говорити відверто, – розповів Юрій Ткаченко. – Вони пов’язані з оформленням і купівлею майна. Також були непорозуміння в деяких питаннях із виконавчою службою, міністерством економіки. Сьогодні ця процедура є забюрократизованою. Але ми розуміємо, що власники мають бажання розвивати бізнес саме тут, а тому маємо їх підтримувати, аби вони працювали саме в Україні, на своїй території.

577

За словами Юрія Олеговича, були й проблеми з оформленням документів. Крім того, на його думку, державні монополісти, такі як “Черкасигаз”, “Черкасиобленерго” та земельні служби, мають давати всі дозволи автоматично. Також має діяти систем надання дешевих кредитів, щоб підприємці мали змогу розвиватися.

567890-

Разом із тим, наголосив голова ОДА, у зв’язку з переміщенням на Черкащину таких підприємств наразі існує така проблема як брак робочої сили.

– Нам потрібно працювати над профтехосвітою, нині це головне завдання влади у цьому напрямку. Ми маємо чітко розуміти, які спеціальності затребувані, – говорить він.

Із 180 працюючих на підприємстві лише 20 осіб – переселенці. Більшість із них зараз живуть у Смілі на орендованих квартирах, ще частина – в Черкасах. Керівники пояснюють – пропонували виїхати, і хто хотів – це зробили. Насамперед, подбали про те, щоб максимально забрати людей, які розуміються на технології процесу виробництва, аби ті навчали інших.

Очільник одного з цехів, теж переселенець, пан Олег, який працює на підприємстві з 2005 року, розповідає – з початком бойових дій всі, хто хотів, ризикнули і перебралися сюди. Його родина на даний момент живе на Сході, на підконтрольній Україні території. Старший син Микита вже переїхав сюди та працює разом із батьком.

– Ми – підприємство, яке хоче працювати у своїй країні, –  говорить чоловік.

Реклама