Хто стане наступним ректором ЧДТУ?

Хто стане наступним ректором ЧДТУ?
в Новини

24 травня у Черкаському державному технологічному університеті відбудуться вибори ректора. У червні минулого року ВНЗ залишився без керівника. Тодішній Міністр освіти й науки Сергій Квіт звинуватив ректорку Тамару Качалу у зловживаннях і розірвав із нею контракт. Тимчасовим виконувачем обов’язків міністерство призначило професора кафедри економічної теорії та банківської справи ЧДТУ Сергія Назаренка.

16 травня на сайті ЧДТУ з’явилися прізвища 7-х кандидатів на посаду ректора. Всі вони, крім одного, так чи інакше причетні до черкаського технологічного університету. Одна претендентка – з Луганської області. Хто ці люди та в кого з них найбільше шансів на перемогу, спробували з’ясувати hromadske.tv.

17 травня в ЧДТУ почалася виборча кампанія. Кампанія дуже коротка. Адже лише 16 травня Міністерство освіти оприлюднило прізвища кандидатів на посаду ректора. Ось вони:
– кандидат технічних наук, доцент Бондаренко Максим Олексійович;
– доктор економічних наук, професор Калінеску Тетяна Василівна;
– доктор економічних наук, професор Качала Тамара Миколаївна;
– доктор технічних наук, професор Мусієнко Максим Павлович;
– доктор економічних наук, професор Назаренко Сергій Анатолійович;
– доктор економічних наук, професор Петкова Леся Омелянівна;
– доктор технічних наук, професор Рудницький Володимир Миколайович.

В університеті агітацію фактично ведуть 4 кандидати – колишня ректорка Тамара Качала, теперішній виконувач обов’язків ректора Сергій Назаренко, завідувачка кафедри міжнародної економіки й бізнесу ЧДТУ Леся Петкова та завідувач кафедри системного програмування Володимир Рудницький.

Хто ці кандидати?

Тамара Качала, 52 роки. Доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України, завідувачка кафедри менеджменту ЧДТУ. У травні 2014 року її обрали ректором університету. На цій посаді вона замінила Юрія Легу, колишнього депутата обласної ради від «Партії регіонів». Також вона відома таким собі “цехом” із написання дисертацій.

Сергій Назаренко, 38 років. Доктор економічних наук, із червня 2015 р – виконувач обов’язків ректора ЧДТУ.
Назаренко 5 років працював інспектором у Державній податковій службі. У 2014-му він балотувався до Верховної Ради по черкаському округу від партії Сергія Тігіпка «Сильна Україна». Тоді набрав трохи більше 1% голосів черкащан. У квітні 2015 року балотувався на посаду ректора Черкаського національного університету. Програв Олександру Черевку, набравши 0,5% голосів.

Також активно агітує голосувати за себе на виборах ректора Леся Петкова – доктор економічних наук, професорка, завідувачка кафедри міжнародної економіки та бізнесу ЧДТУ. За інформацією джерел Громадського в ЧДТУ, кафедра міжнародної економіки існує майже формально, адже студенти на спеціальність ідуть неохоче й наукова робота на кафедрі майже не ведеться.

Також передвиборчу кампанію активно веде професор Володимир Рудницький – доктор технічних наук, завідувач кафедри системного програмування.

Інші троє претендентів на посаду ректора активності у виборчій кампанії не виявляють.

Максим Бондаренко – кандидат технічних наук, доцент кафедри фізики ЧДТУ. Наші джерела в ЧДТУ називають його технічним кандидатом Тамари Качали.

Також керувати університетом хоче випускник ЧДТУ, у минулому – професор кафедри комп’ютеризованих та інформаційних технологій у приладобудуванні ЧДТУ, доктор технічних наук, Максим Мусієнко. З вересня 2009 р. він працює у Чорноморському державному університеті імені Петра Могили в Миколаєві.

Тетяна Калінеску працює в Східноєвропейському університеті ім. Володимира Даля в Сєвєродонецьку Луганської області. Тетяна Калінеску – доктор економічних наук, професор, завідувачка кафедри оподаткування й академік Академії економічних наук України, головний редактор журналу «Часопис економічних реформ». .

Як відбуватимуться вибори ректора в ЧДТУ?

24 травня ректора ЧДТУ обиратимуть таємним голосуванням:
– всі науково-педагогічні працівники;
– 89 студентів із різних факультетів, обрані таємним голосуванням для участі у виборах,
– представники обслуговуючого персоналу.

Ректором стане кандидат, який набере просту більшість голосів виборців: 50% + 1 голос. Якщо ніхто з кандидатів не набере більш, ніж половину голосів, призначать другий тур виборів ректора. У ньому візьмуть участь двоє претендентів, що набрали найбільше голосів.