Ігри в укритті: як у воєнний період функціонують дитсадки в Черкасах (ВІДЕО)

Ігри в укритті: як у воєнний період функціонують дитсадки в Черкасах (ВІДЕО)
в Відео, Новини, Освіта і наука

У Черкасах відновили роботу відразу сім дитячих садочків. Для дітей підготували безпечні укриття та алгоритм дій на випадок повітряної тривоги. Як в умовах війни працюють дитсадки та хто може їх відвідувати, дізнавалися журналісти “Вичерпно”.

Наразі дитячі садочки в Черкасах відвідують загалом 200 дітей. Проте зараз не всі охочі зможуть відправити свою дитину до дошкільного закладу освіти.

– Наразі в місті функціонують сім садочків по різних мікрорайонах міста. Вони працюють для визначених категорій людей, це – працівники критичної інфраструктури, медики, правоохоронці, тобто ті, хто забезпечує життєдіяльність міста, – коментує очільник Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов.

Режим роботи дошкільних закладів також зазнав змін. Тепер садочки працюють із 8:00 та лише до 14:00. І це важливий фактор, який мають враховувати батьки.

– Перед відкриттям садочка керувалися тим, щоб було обладнане сховище для дітей на випадок повітряної тривоги. Безпечне укриття у нас було. Ми створили там розвивальний куточок, – розповідає завідувачка одного з відкритих садочків у Черкасах Лариса Норенко.

Розклад дня в садочках простий: ігри з друзями, прогулянки та дворазове харчування. Про війну, за словами завідувачки, діти не говорять, а навчальні спуски в укриття сприймають як нову гру.

На випадок повітряної тривоги в садочках створили чіткий алгоритм дій.

– Працівники дошкільного закладу закріплені за групами. У разі повітряної тривоги дітей дуже швидко спускають у безпечне приміщення, – розповідає Лариса Норенко.

У відкритих садочках діють змішані групи. Тобто дітки, які відвідували закриті зараз дитсадки, можуть ходити в інші дошкільні заклади, але для цього є певні умови.

– Із будь-якого куточка міста чи з іншої області також можна записуватися у відкриті дитсадки. Як для переселенців, так і для містян діють одні й ті самі правила. Батьки мають бути працівниками критичної інфраструктури, правоохоронних органів або медиками, – зазначає Богдан Бєлов.

Окрім цього, щоб влаштувати свою дитину в садочок потрібно:

  • довідка про стан здоров’я дитини;
  • довідка з місця роботи батьків;
  • підписаний договір із садочком.

– Обов’язково підписується договір із батьками. Оскільки зараз воєнний стан, дуже багато непередбачуваних обставин. Існує небезпека для дітей. Тому є нюанси, які батькам слід усвідомити, – коментує Бєлов.

Діти ж до садочку повертаються із задоволенням. Кажуть, що дуже сумували за друзями.