Інформація про рейдерське захоплення заводів не підтвердилася, – МВС

Інформація про рейдерське захоплення заводів не підтвердилася, – МВС
в Новини

Протягом минулого тижня в ЗМІ широко висвітлюється інформація про нібито рейдерські захоплення “Строммаша” та “БМБ Маргарину”. Під час перевірки по кожному з повідомлень інформація свого підтвердження не знайшла.

Варто роз’яснити, що рейдерське захоплення, відповідно до статті 206-2 Кримінального кодексу України, передбачає собою протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації шляхом здійснення операцій з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації. На відміну від положень, передбачених Кримінальним кодексом, право власності на майно даних підприємств перейшло до нових власників у законний спосіб. Кожне з перерахованих підприємств мало боргові зобов’язання перед кредиторами, які вираховувались десятками мільйонів гривень, і відповідно до рішень суду відбувається передача майна на користь кредиторів.

На минулому тижні до працівників міліції надійшла інформація про захоплення озброєними людьми підприємства “БМБ Маргарин”. На місце події виїжджала слідчо-оперативна група. Перевіривши територію підприємства, правоохоронці зброї не виявили. Натомість люди, які перебували на території підприємства, відрекомендувалися новими власниками та надали працівникам міліції підтверджуючі документи, серед яких витяг з Держреєстру на право власності земельної ділянки, а також всього рухомого і нерухомого майна відповідно до рішення суду. Протягом доби до міліції надійшло декілька звернень з обох сторін про протиправні дії їх опонентів, правомірність яких наразі перевіряється.

Схожа ситуація склалася і на “Строммаші”. Територія та приміщення підприємства ще в минулому році були викуплені згідно договору купівлі-продажу холдингом «Сатурн», про що свідчать надані представниками холдингу відповідні документи та витяг з Держреєстру. Після того, як нові власники отримали всі необхідні документи та зайшли на територію підприємства, його охорону здійснювала приватна охоронна фірма. В подальшому за послугами охорони представники «Сатурну» звернулися до управління державної служби охорони при УМВС України в Черкаській області. Після перевірки документів на право власності, між представниками холдингу та УДСО було укладено договір про надання послуг з охорони. Наразі представники УДСО перебувають на території підприємства з дозволу нового власника та виконують виключно охоронні функції. Ніяких дій по захопленню території підприємства чи видворенню колишніх власників з його території працівники державної служби охорони не здійснювали.

УМВС України в Черкаській області проводить ряд перевірок по заявам, які надійшли з обох боків кожного з підприємств щодо можливого порушення їхніми представниками заходів по передачі майна. В разі виявлення порушень, відомості за даними фактами будуть відразу внесені до ЄРДР.

СЗГ УМВС України в Черкаській області