Інспектори ДАІ закликають бути уважнішими до дітей на дорогах

в Новини

Інспектори ДАІ Черкащини приєдналися до заходів ініційованих ООН в рамках проведення Четвертого глобального тижня безпеки дорожнього руху.

В цьому році 11 травня закінчується четвертий рік оголошеного ООН Десятиліття дій з забезпечення безпеки дорожнього руху 2011 – 2020 років. Напередодні цієї дати в усьому світі за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН проводиться Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху, головна мета якого – спонукати дорослих до більш активних дій, спрямованих на забезпечення безпеки життя дітей.

В рамках цих заходів 8 травня інспектори Черкаського ВДАІ вирушили на місця концентрації ДТП та до навчальних закладів обласного центру, які розміщені поряд з дорогами, де проходить пожвавлений транспортний рух, щоб, наглядаючи за дорожньою безпекою, акцентувати свою профілактичну роботу на увагу водіїв до суворого виконання ними вимог дорожніх знаків, які регулюють рух пішоходів.

Особливу увагу правоохоронці приділяли юним учасникам руху та наданню їм зі сторони водіїв беззаперечної переваги в русі, коли діти ступають на пішохідні переходи.

Під час проведення профілактичної роботи співробітники ДАІ роздавали водіям листівки з рекомендаціями щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму та нагадували водіям про те, що з приходом весни діти більше часу проводять на вулиці, а значить і збільшується вірогідність травмування їх на дорозі. Тому важливо завжди і кожному з водіїв пам`ятати, що всі вони є також чиїмись батьками і необхідно бути завжди уважними до юних учасників руху, які знаходяться поблизу дороги. Адже малюки найбільш непередбачувані і це значить, що потрібно завжди знижувати швидкість, проїжджаючи повз неповнолітнього учасника руху.

– Статистичні дані дорожніх пригод за участю дітей на Черкащині, на жаль, не такі втішні, яких би ми очікували. В минулому році на дорогах області трапилося 98 автопригод за участю неповнолітніх, в яких 93 дитини травмовано і 13 загинуло. Не оминула трагедія наших юних учасників руху і в цьому році. Протягом 4 місяців в дорожніх пригодах вже травмувалися 25 дітей, – наголосив начальник УДАІ УМВС в Черкаській області Ярослав Чубатюк.

Тому Державтоінспекція в Черкаській області в черговий раз застерігає, що для попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму дуже важливо зусилля не лише вчителів і співробітників ДАІ, але насамперед і батьків.

Пам`ятайте! Чужих дітей на дорозі не буває!

УДАІ УМВС України в Черкаській області