Інтегруємося в Європу

Інтегруємося в Європу
в Новини

Товариство Клуб Друзів України міста Бидгощ – міста-побратима Черкас запросило спеціалізовану  школу №3, як партнера, до спільної реалізації проекту «Двомовна польсько-українська театральна вистава під назвою «Будинок на кордоні», реалізованого в ранках конкурсу, оголошеного Національним Центром Культури «Польсько- український обмін молоді».

З 4 по 20 жовтня 2015 року 10 учнів Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3 на чолі з директором школи Тетяною Ткаченко у місті Бидгощ Польща готували і представляли виставу п`єси Славоміра Мрожека. Проект мав успішну реалізацію завдяки патронату мера міста Бидгощ Рафала Бруского, а прем`єра   відбулася під час святкування у Бидгощі Європейського тижня місцевої демократії.

Під час реалізації проекту учні 11-го класу познайомились з містом під час прогулянок, вивчали історію давнього європейського міста, пізнали їхні традиції, культуру даного регіону.

Спільні репетиції, мовні заняття, візити до культурних осередків міста Бидгощ та екскурсія до Торуні – все це збагатило культурний досвід наших старшокласників,дало можливість двомовного спілкування, активної презентації країн, міст, шкіл в яких навчались учасники проекту.

Відвідування Лісного Парку Рекреації на Відпочинку, ботанічного саду, зоопарку та Парку динозаврів дало можливість учням спроектувати власне зростання в культурному та екологічному напрямках.

Під час спільного кулінарного заняття вчились та готували регіональні страви, обмінюючись рецептами та враженнями від такої вечері біля вогнища.

Побувала наша делегація і в Третьому академічному ліцеї, що викликало цілий ряд бурхливих почуттів. Учні презентували школи, порівнювали системи освіти України і Польщі. Директор школи провела перемовини з директором ліцею Гражиною Дзедзину щодо співпраці між школою та ліцеєм. Сьогодні  Європейський клуб школи та ліцею працюють над новим спільним проектом.

Особливого досвіду набули наші учні  при зустрічі в Ратуші з представниками місцевої влади.

Щоденні театральні варштати, репетиції на двох мовах не затьмарювали вражень від зустрічей, спілкувань та екскурсій.

Накінець – то настав той день – день прем`єри. Три дні – п`ять спектаклів. Нові емоції, нові враження, новий досвід.

10

Так проект добіг до кінця. Зіграні вистави, артисти роз`їхались по своїх школах, але досвід партнерських дружніх комунікацій ще дасть свої наслідки для учнів обох країн.

Тож хай дружба допомагає нам мати партнерів для спільних проектів, візитів, обмінів.

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради