Інтереси сільських голів Черкащини представлятиме очільник Білозірської громади

в Економіка, Новини

Лише кожен шостий студент, який вступає до вишу – із села. Реформи в нашій країні відбуваються не для села, а за його рахунок. Тому нині напрацьовано велику кількість законодавчих актів, які б сприяли розвитку сільських територій.

Про це розповів керівник Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Микола Фурсенко під час установчих зборів з реорганізації Черкаського обласного відділення у Черкасах.

– Я знаю, як важко сільським головам формувати бюджет і доносити до людей правду. Сьогодні вже напрацьовано багато документів. Сільські голови звертаються до нас із проханням затвердити відповідні законодавчі акти, – зазначив він. –  Сьогодні в державі йде боротьба між окремими районними адміністраціями та сільськими радами з приводу об’єднання громад.

Черкащина сьогодні представлена трьома об’єднаними громадами. Для порівняння, на Одещині їх близько 20. Загалом по Україні  біля 12 тисяч територіальних громад. Проте, наголошує пан Фурсенко, добре, що цей процес йде добровільно і поступово.

– Їх можна створити і 700, і 800 тисяч. Але усе залежить від вас, – сказав він. – На черзі 10 законопроектів, які сприятимуть розвитку сільських територій.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, у свою чергу, зауважив, що розвиток сільських територій – наразі одне з найважливіших завдань для керівництва регіону. Зокрема, у стратегії розвитку області до 2020 року цьому питанню приділено велику увагу. Це стосується, насамперед, розвитку бюджетної, податкової та земельних сфер та розпорядження державними землями.

– Багато питань виникає саме тому, що повноваження знаходяться не у нас, а в Києві, – резюмував очільник області. – Після передачі їх на місця, все має змінитися.  Це і питання бюджетної сфери, й інфраструктура. Чи не найболючіше питання сьогодні – це дороги. Дороги загального користування мають фінансуватися не зі столиці. Вам тут видніше, як треба вирішувати питання.

P1110624

А голова облради Олександр Вельбівець нагадав керманичам сіл, що саме від них залежить, як сьогодні піде процес об’єднання громад. При цьому нагадав, що це об’єднання має бути насамперед добровільним і зрозумілим. Об’єднання заради об’єднання нікому не потрібне.

Заступник керівника Асоціації Микола Поєдинок наголосив, що до Всеукраїнського об’єднання нині належать більше ніж 8,5 тис. сільських і селищних рад з усіх куточків держави. Діють 24 регіональні дирекції.

– Хочу наголосити, що ми – поза політикою. Хоча при цьому наші представники є у всіх можливих радах і комітетах при державних органах, – розповів він.

P1110616

У рамках сьогоднішніх установчих зборів Черкаське обалсне відділеня вирішили реорганізувати, або ж, як висловилися самі  спікери, “реанімувати”. Для цього обрали нового керівника – білозірського сільського голову Володимира Міцука, який пообіцяв виправдати сподівання колег та робити все можливе заради розвитку черкаського села.

Наразі він є керівником об’єднаної громади і досить успішно нею керує. За його словами, окремі села вже сьогодні подають заявки, щоб приєднатися до їхньої громади.

Новообраний очільник пообіцяв ділитися досвідом та запросив усіх бажаючих відвідати Білозір’я.