Інтернат на Черкащині знову опинився в центрі скандалу

в Новини Суспільство
25 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

Вікторівський психоневрологічний інтернат, що розташовується у Христинівському районі на Черкащині, знову опинився в центрі скандалу. Минулого року там на адресу керівництва закладу лунали звинувачення, що вони утримують своїх підопічних у клітці. Хоча в самому інтернаті запевнили, що там ставлять велосипеди, а підопічні туди заходять і самі закриваються. Нині ж до нашого видання звернулися декілька працівників будинку-інтернату зі скаргами на його нового очільника, який прийшов керувати психоневрологічним закладом у жовтні минуло року.

Роман Дорошенко був звільнений з інтернату 22 січня цього року «за систематичне невиконання обов’язків». Він там працював на посаді молодшої медичної сестри. Однак колишній працівник інтернату заявляє, що звільнений був незаконно. Хоча і не приховує, що перед цим, 11 січня, сам написав заяву, в якій просив звільнити його за власним бажанням «у зв’язку з переслідуванням його зі сторони директора інтернату». Однак через 11 днів він був звільнений за статтею.

Тепер він збирається судитись із керівником інтернату, вже й подав документи до суду, адже вважає, що сумлінно виконував свої посадові обов’язки.

- Ті норми, які я повинен виконувати, вони не даються. Я три рази звертався письмово і здається стільки ж усно, щоб мені надали норми по ліжко-місцям, які я повинен прибрати, ніхто мені їх  так і не надав. Але кожен день ходять комісії, — поскаржився Роман Дорошенко, зауваживши, що загалом працівники інтернату виконують роботу понаднормово.

У схожій ситуації опинилися і його батьки, які також працювали в інтернаті. Під загрозою звільнення і дружина.

Проте потерпають, запевняє він, не тільки працівники інтернату, а й підопічні, у яких забирають гроші, утримували в ізоляторі (однак після скарги до директора департаменту соцзахисту ОДА його прибрали). Та й їх харчування, запевняє Роман Дорошенко, залишає бажати кращого.

До того ж, заявляє екс-працівник, директор інтернату налаштовує підопічних проти працівників інтернату, змушує писати на них скарги.

У свою чергу директор Вікторівського психоневрологічного інтернату всі звинувачення відкидає і запевняє, що звільнений Роман Дорошенко був згідно закону за невиконання своїх обов’язків.

- Людина не працювала і не бажає працювати, — відзначив Валентин Ісаков. — Всі зауваження до його роботи і проступки були належним чином зафіксовані. Він постійно якісь кляузи пише, хоча не надає жодних письмових підтверджень.

Відкидає він звинувачення і щодо неналежного утримання підопічних. Більше того, запевняє, що за час його перебування на посаді, відбулося чимало позитивних змін.

- Нам вдалося корінним чином покращити умови перебування тут підопічних, а також їх харчування, адже дійсно інтернат був у важкому стані. Все, що ми зробили, легко перевірити і документально, і наочно, приїхавши до нас. Почали ми з реконструкції туалетних і душових кімнат, завершили заміну віконних блоків на енергозберігаючі, провели заміну 30 ліжок й уклали договір на заміну ще 40, закупили нові подушки, нову білизну, приліжкові тумбочки і шафи. У планах — повна заміна матраців на ортопедичні. Також ми провели ремонт кухонного обладнання, закупили новий посуд, встановили нові рукомийники, роздаткові столи для їжі та багато іншого, — відзначив Валентин Ісаков.

Спростував він і той факт, що гроші з пенсії підопічних не доходять до них, відзначивши, що кошти приходять на особисті рахунки кожного. І працівники банку, які приїжджають в інтернат, видають їм гроші під підпис.

- У нас 160 підопічних, з яких лише 12 недієздатні і у яких є опікуни. Всі інші дієздатні, тобто вони можуть розпоряджатися своїми коштами. Я не можу піти і за нього отримати кошти, так влаштована система, — пояснив Валентин Миколайович.

Так, дійсно, зміни в  інтернаті відбуваються, але лише останні декілька тижнів, говорить ще одна працівниця закладу.

- Зараз як трохи «запахло горілим», він (директор інтернату — ред.) почав налагоджувати побут, — розповідає молодша медична сестра Вікторівського психоневрологічного інтернату Юлія Вовк. — Буквально два тижні тому почали завозити нові ліжка, мінятися матраци, подушки. Бо він знає, що будуть комісії.

Її теж не влаштовує відношення директора інтернату до працівників. Говорить, що як тільки він прийшов на посаду, то «у нього ніби був чорний список».

- Я тут пропрацювала 23 роки. Виходить, раніше робила добре, а тут перестала. Починається такий тиск на людей, — говорить Юлія Вовк, відзначаючи, що село у них маленьке і роботу важко знайти.

Тепер жінка думає, чи писати заяву на звільнення, чи добути до пенсії.

Невдоволених, переконує вона, багато, однак більшість працівників мовчать, оскільки бояться втратити роботу.

Ще у минулому році після того, як на утримання підопічних у Вікторівському психоневрологічному інтернаті звернула увагу Уповноважений Верховної Ради з прав людини, там була проведена офіційна перевірка, однак з того часу інтернат дуже змінився, запевняє керівник департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало.

- За чотири місяці там відбулося дуже багато позитивних зрушень. Мій заступник після того також їздив у цей інтернат разом із головою профспілки, за нього ми піднімали питання і на засіданні колегії. Перед цим я робив по цьому інтернату одні й ті ж самі зауваження, тепер буквально за короткий час вони нарешті були усунуті. Що стосується того працівника, то звільнили його законно. З його ж родини взагалі 5 чи 6 осіб в інтернаті працює.  Йому розповідали на зборах колективу, що він має робити, а він просто ігнорує це, — відзначив Руслан Олександрович.

Також керівництво установи запрошує особисто пересвідчитися, в якому стані перебуває будинок-інтернат, чи вистачає всього необхідного підопічним та поспілкуватися з його працівниками.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Лисянці розпочали ямковий ремонт дороги
Новини
Касирка з Лисянки вкрала понад пів мільйона гривень
Новини
ЧІПБ випустив 166 молодих фахівців
 • Микола

  А в чому тут скандал? Виконано багато роботи, зміни помітні неозброєним оком. Ясно, що не всім це подобається, особливо тим, кого звільнили через ледарство та халатність. А також їхнім родичам та кумам, як наприклад Юлії Вовк. І це скандал???

 • Людмила

  Пані журналіст, перш ніж писати про «скандали», спочатку треба було б дійсно приїхати та подивитися на те, що зроблено. А то чуєте лише сімейку Дорошенків, яка окупувала весь інтернат і не дає дихати. Ганьба!

 • Марія

  Так, ганьба! За довгі роки нарешті почалося щось змінюватися на краще! День за днем інтернат змінюється, оновлюється. А ледарям тут не місце, особливо Романам і Юлям.

 • Сергій

  Хто хоче робити, той робить. Хто не хоче — завжди знайде причину і буде скиглити…. Юля і Рома, краще б ви так підлогу мили і пил витирали, як брудом начилися поливати. А хлопцям з інтернату дай Бог здоров’я і поменше таких горе-санітарів.

 • Сергій

  З жовтня місяця зроблено стільки робіт, скільки не було зроблено за роки. Будь яка робота ефективна лише при умові трудової дисципліни. А хто не бажає робити, хай іде на біржу. Рома і Юля, обніміться і підіть уже. Ви всім набридли! Ганьба брехунам!

 • Наталія

  Дивна статейка. Що Ви хотіли тут описати? Звільнення Дорошенка Романа? Так це вирішить суд, законно чи незаконно. Бездоказові наклепи Вовк Юлі? Так це ж одне кодло. А де скандал? У стакані води ціла буря. Дивно якось.

 • Віктор

  Гидко читати, як лиють грязь на інтернат. Зараз ситуація стабільна, усе працює і всі працюють. Юля Вовк просиділа 23 роки на дивані і чайок пила, а тепер стала борцем за справедливість? Так само, як і Рома Дорршенко. Фу! Просто гидко!

 • Ганна

  Правильно! Хто не вміє і не хоче робити, хай сидить дома і не мішає другим працювати. Зараз у інтернаті чистота і порядок. І хлопці всі довольні. Нове начальство дало по рукам крадіям і ледарям. Так вони тепер роти повідкривали. Ти бач які! Ото краще сидіть дома і не мішайте нормальним людям робити.

 • Саша

  Да уж, статейка прямо перлина журналістики. І фото з позаминулого року. Слабо було приїхати і подивитися самій на місце подій? Дивна якась статейка. Ганьба таким журналюгам! Не ліпіть з мухи слона і дайте спокійно працювати тим людям, які хочуть це робити. А Дорошенкам з кумами і сватами місце точно не там!!!!!

 • Людмила

  Люди добрі! Та коли ж уже буде справедливість? Тільки но дождалися чогось кращого, так бач, Дорошенкам і Вовкам не до шмиги стало. Привикли красти все життя, а тут увірвалося, от і бісяться! Дайте спокій і не мішайте працювати! Позорище яке, а не стаття.

 • Марина

  До яких пір будуть лити грязь на інтернат? Сімейка Дорошенків з кумами і сватами тероризують заклад уже багато років. Хлопці підопічні як раби працюють у них удома, на фермі, на полях. Ці вампіри все життя п’ють кров з інтернату, живуть з нього, кормляться, строять хати собі і дітям, розікрали всю техніку з підсобного, торбами продукти з кухні носять. А тепер урвалося! Новий директор раз і назавжди прекратив цей беспредел. То тепер вони дзвонять і пишуть на гарячі лінії, у газети! Ну ясно, що їх притисняють, бідненькі! Позорище!

 • Іван

  Вовків і Дорошенків знають усі, хто вони і що. Мордували невинних хлопців інвалідів, заставляли робити на себе, а тепер бач, овечками прикинулись! Рома, ти ж накрав усе шо можна! Зараз заведена кримінальна справа проти Дорошенка Романа за самозахват землі і завдання збитків екології району. Чому журналістка про це мовчить? Дайте вже спокій інтернату.

 • Наташа

  А чому ніхто не бачить скільки було зроблено за останні місяці? Чому про це мовчать? Хочеться подякувати керівництву і усім, хто помагає інтернату. Дай вам Боже довгих років праці і здоров’я! Бо таких різких змін у кращу сторону ніхто не ждав! Думали, шо все буле по старому, а воно навпаки, все по новому!

 • Васильович

  Як повертається язик так брехати у тих бездарів Юлі і Роми! А журналістка як сорока, підхопила плітки і розносить! Стидно має бути за такі слова. Не заважайте працювати і не нагнітайте обстановку! Злочинець Дорошенко має бути покараний. У Ірані злодіям відрубують руки, у Китаї розстрілюють, а у нас звільнили з роботи! Ото покарали! Відпустили щуку у воду! То він тепер підпряг свою куму Юльку та й на пару пишуть гадості.

 • Оксана

  Я б порадила журналістці приїхати у інтернат рік тому , а потім приїхати зараз. Та й побачили б різницю. За 4 місяці зробили таке, про що мріяли роками і працівники і підопічні. Як зараз чисто, світло, скрізь порядок. Так, є ще багато над чим працювати, але ж і часу пройшло дуже мало. У інтернаті всі стараються, роблять, бо знають що їхня праця буде оцінена належно. А от пані журналістку непогано було б на пару місяців взяти санітаркою на роботу. Що б вона тоді заспівала?

 • Таня

  Скандал придумала сама журналістка. Ну вигнали з роботи ледаря і злодія, і що? Скандал? Його подружка Юля Вовк піддакує, бо сама така сама! Не стаття а сплошний бруд і брехня! Наберіться совісті вже

 • Інна

  Чому ніхто не каже про те, як Дорошенки знущалися з підопічних все життя? Обзивали їх дебілами, биками, Роман бив і ногами і руками хлопців. Знав, що здачі не получить. А зараз він у ролі обіженого. Так виходе?

 • Людмила

  Так, ця сімейка Дорошенків знущалася з інвалідів постійно. І фізично і морально. Знаю, що вже давно був колись випадок, коли вивезли одного підопічного у поле і гвалтували качаном кукурузи. Після того, бідний хлопець втік з інтернату. Отакий цей Роман.

 • http://vycherpno.ck.ua/ Aнна Романенко

  Шановний дописувач,а ви знаєте, що навіть пишучи під різними іменами,ми бачимо, що ви це робите з однієї IP-адреси. Це Вам так, на майбутнє — пишіть хоч з інших комп’ютерів. Матеріал написаний об’єктивно, подані обидві позиції. Якщо все йде на краще в інтернаті, то наше видання щиро цьому раде. Ми ж у свою чергу зобов’язані реагувати на скарги людей, які до нас звертаються. А реальний стан речей скоро там перевіримо, не переживайте за це.

 • Сергій

  Прочитав цю гидоту і виникає питання, як журналістка може таке писати? Таке враження, що ми повернулися у тридцять третій рік, коли процвітали доноси і кляузи. Кращий спосіб розправитись з кимось — це написати кляузу і донос. А для чого тоді суди? Усі спірні питання вирішуються там, а не через газетки і журналюг. Таке враження що журналістка регіоналка не до кінця перекрасилась і навмисне збурює обстановку. На люстрацію таких писак!

 • Любоа

  Повна брехня і охінєя! Хватить вже розхитувати лодку і шукати те, чого нема! А як нема, то можна ж і придумати? Гидотна статейка!

 • Василь

  Ти бачиш, як завешелилися гниди! Рома Юля і всі ваші родичі та свати куми брати зберіть манатки у вузлик та й ідіть собі туди, де не треба робити а гроші платять. Ви паразити на тілі інтернату, випили всі соки, а тепер ще й возмущаються! Точно, як гореним запахло, бач як зашевелились! Не мішайте робити!

 • Ніна

  Читаючи дану статтю та коментарі видно, як сильно дістало це кодло Дорошенків працівників та підопічних інтернату. Дякуючи новому директору, який зробив вай-фай зону на всій території інтернату, кожен може висловити свою думку тут. Директору бажаю сили на натхнення. Все, що він робить, заслуговує на шану та повагу. Ніколи не було підопічним та працівникам так комфортно, як зараз. Він чує усіх і допомагає вирішити побажання кожного. Зумів зробити стільки для комфорту підопічних та працівників, скільки іншим директорам не вдавалося зробити протягом десятиріччя. Працівникам бажаю бути єдиним цілим з директором для єдиного результату. А хто хоче цілими днями пити чай, пийте його вдома.

 • Дмитро Володимирович

  Якби вони писали правдиві статті, то їх би не цікаво було читати!

 • Дмитро Володимирович

  На Європу подивіться: там всякі геї, лесбіянки свої права качають, а їм саме в такому інтернаті й місце! Тим паче діагноз свій вони вже знають!