Інтернет-агітатору, який закликав до міжнаціональної ворожнечі, повідомлено про підозру

Інтернет-агітатору, який закликав до міжнаціональної ворожнечі, повідомлено про підозру
в Новини

За матеріалами СБУ у Черкаській області повідомлено про підозру ворожому інтернет-агітатору. Про це повідомляє речниця СБУ в Черкаській області Катерина Дрога.

Читайте також: Служба безпеки України викрила на Черкащині проросійську агітаторку

У вересні минулого року в Умані напередодні щорічного святкування Рош га-Шана зловмисника було викрито на розпалюванні міжнаціональної ворожнечі.

Установлено, що місцевий житель систематично поширював через соцмережі дискримінаційні публікації щодо єврейської національності. Зловмисник принижував честь і гідність її представників, та закликав до фізичної розправи.

За висновками судової семантико-текстуальної експертизи, виявлені матеріали містять заклики до розпалювання національної ворожнечі і ненависті до єврейської національності, якими і є паломники-хасиди.

Крім того, деякі публікації провокують расову та релігійну ворожнечу. Наразі інтернет-пропагандисту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 161 КК України.

Тривають слідчі дії. Викриття і документування протиправної діяльності проводили співробітники Управління СБУ в Черкаській області спільно з Національною поліцією, та за процесуального керівництва Уманської окружної прокуратури