Ірина Геращенко розповіла, чи витримає карантин економіка України (ВІДЕО)

Ірина Геращенко розповіла, чи витримає карантин економіка України (ВІДЕО)
в Відео, Економіка, Новини

У світі вирує пандемія коронавірусної інфекції COVID-19. У зв’язку із цим в Україні та інших країнах світу було запроваджено жорсткий карантин. Народна депутатка України Ірина Геращенко розповіла “ВиЧЕрпно”, чи готова економіка України витримати карантин та як пережити цей час малому і середньому бізнесу.

Через карантин тисячі громадян України залишилися без роботи, а багатьом родинам не вистачить відкладених грошей, щоб перечекати, поки влада зніме транспортні і торговельні обмеження.

– Очевидно, що наразі карантин найбільше б’є по малому і середньому бізнесу. Мене лякає позиція влади, яка не має системного погляду, як захистити український бізнес. Усі країни світу потерпають від карантину та епідемії, а економіка знаходиться у певній турбулентності. Якщо інші країни мають велику фінансову подушку, то Україні треба подбати про економіку, – наголосила Ірина Геращенко.

Варто зауважити, що за ініціативою політичної партії “Європейська Солідарність” було захищено орендарів, які мають малий та середній бізнес.

– Ми ввели законодавчу норму, що на період карантину необхідно заборонити штрафи та пені, якщо орендарі не можуть сплатити відповідний внесок. Очевидно, що в державному бюджеті необхідно передбачити кошти та створити податкові канікули, аби малий бізнес зміг витримати цей час. Наша політична сила вважає, що необхідно збільшити резервний фонд з безробіття, щоб люди, які зараз не працюють, могли отримувати заробітні плати, – додала нардепка.

Детальніше дивіться у відео: