Іспит на людяність: у Черкасах волонтери під час карантину допомагатимуть незахищеним верствам населення

Іспит на людяність: у Черкасах волонтери під час карантину допомагатимуть незахищеним верствам населення
в Новини

Поки місто намагається впоратись із транспортним колапсом, а серед жителів ширяться панічні настрої, черкаські волонтери вкотре проявили згуртованість та готовність допомагати тим, хто цього потребує.

Так, на час карантинних заходів у Черкасах та області стартував проект «Нема самотніх». Він покликаний підтримати тих, хто через карантин залишився фактично відірваним від світу – людям похилого віку та людям з інвалідністю. За умов, коли далеко не всі магазини працюють, громадський транспорт фактично недоступний, а в аптеки стоять великі черги, більшість із них не в змозі самотужки купити необхідні продукти та забезпечити себе мінімальними потребами: ліками, обслуговуванням тощо.

Організували цей рух черкащанки Ірина Хорошаєва, Юлія Іщенко, Марина Гурьянова, Леся Валяєва та Олена Гавриш.

– «Нема самотніх» – це об’єднання небайдужих черкасців. Наша мета – допомагати самотнім літнім людям та людям з інвалідністю, організувати їм закупівлю та доставку всього необхідного на час карантину, щоб не наражати їх на небезпеку, – розповіла Леся Валяєва. – Ці люди і без того потребують постійної допомогти та підтримки, а зараз – тим більше. Це ще один іспит на людяність, який нині складає кожен із нас. У ці непрості часи ніхто не має лишитися на самоті.

За її словами, наразі ведуться перемовини з Черкаською обласною державною адміністрацією стосовно підтримки проекту. Також волонтери мають надію, що до їхнього руху доєднаються всі небайдужі черкасці.

Слід зазначити, що з метою уникнення випадків шахрайства особистості волонтерів підтверджені міською владою документально. Перевірити кожного з них можна буде, зателефонувавши до кол-центру при облдержадміністрації.

Разом із тим, волонтери звертаються до черкащан із проханням надати посильну допомогу. Зробити це можна наступним чином:

  • Розповсюджувати оголошення по всіх будинках з інформацією про заходи безпеки та гігієнічні норми на період карантину, вказуючи контактні дані кол-центру при ОДА;
  • Проводити закупівлю продуктів та ліків за рахунок заявника;
  • Доставляти продукти та ліки;

Крім того, кожен охочий може допомогти продуктами та фінансами для адресної допомоги.

Для оперативного обміну інформацією та координаії зусиль волонтери створили чати в популярних месенджерах, до яких можуть доєднатись небайдужі жителі міста:

Viber: https://invite.viber.com/?g2=AQABXzSXprEQkks7gPZHFXg8j%2FbfgYLrkQfuVL1vp2ePFv2mQz%2FM2vWtTnQDl7CS

Telegram: https://t.me/nemasamotnikh