Із початку сезону врятували 5 осіб: черкащан попереджають про небезпеку на воді

в Новини

Цього літа погодні умови для відпочинку людей на водних об’єктах м. Черкаси є дуже сприятливими. Кількість відпочиваючих на міських пляжах щодня збільшується. З початку купального сезону рятувальниками КУ «ЧМКАРС» врятовано п’ять осіб, із них одна дитина. На жаль, є і сумна статистика. За цей період на акваторії річки Дніпро в межах міста загинуло дві особи. Причина цих трагічних подій – недотримання правил безпеки під час відпочинку на воді.

У зв’язку з цим КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба» звертається до мешканців та гостей міста Черкаси з наступною інформацією.

На комунальних пляжах міста «Соснівський», «Казбетський» та «Митницький» функціонує три рятувальні пости комунальної установи «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба». На кожному посту щоденно чергують рятувальники, які мають спеціальну підготовку рятування потерпілих та надання першої медичної допомоги. Всі рятувальні пости укомплектовані відповідним рятувальним оснащенням, плавзасобами та засобами першої медичної допомоги. Головним завданням КУ «Черкаська МКАРС» є організація і забезпечення безпеки використання водних об’єктів на території міста Черкаси та проведення заходів із попередження нещасних випадків на воді.

Директор КУ «Черкаської міської комунальної аварійно-рятувальної служби» Сергій Микитченко акцентує увагу та ще раз звертається до мешканців та гостей міста з проханням протягом купального сезону бути вкрай обережними під час відпочинку біля води. Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір місць для купання, суворе дотримання вимог правил поведінки у місцях масового відпочинку на водних об’єктах, а саме:

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:
– запливати за межу купання на акваторії, яку огороджено буями;
– підпливати до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів;
– залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;
– використовувати рятувальні засоби не за призначенням;
– стрибати у воду зі споруд, не пристосованих для цього, і в місцях де невідомі глибина та стан дна;
– розпивати спиртні напої і купатися в нетверезому стані;
– організовувати у воді ігри, пов’язані з пірнанням та захватом тих, хто купається;
– забруднювати і засмічувати водні об’єкти та територію пляжів;
– подавати обманні сигнали тривоги заради жарту;
– залишати без нагляду малолітніх дітей;
– використовувати для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки;
– використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли в зонах пляжів, у громадських місцях купання при відсутності буйкового огородження пляжної зони і в межах цієї зони;
– приводити із собою собак та інших тварин.

У разі виникнення надзвичайної події на водних об’єктах м. Черкаси негайно телефонуйте до чергового ДСНС України в Черкаській області – 101, «Оперативна служба» Черкаської міської ради: 1505, (050)-464-60-60, КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба»: 65-12-77, (063)-197-52-08.

Інформація з сайту Черкаської міської ради

Можливо Вас зацікавить

Новини
Як зароджувалося вуличне освітлення у Черкасах
Новини
Черкаські лікарі дістали голку із дихальних шляхів дитини (ФОТО)
Новини
Як обрати туристичний пальник?