Йому потрібна тривала реабілітація: Богданчик Руденко, що впав із дамби, отримав допомогу від благодійників

Йому потрібна тривала реабілітація: Богданчик Руденко, що впав із дамби, отримав допомогу від благодійників
в Благодійність, Новини, Суспільство

За третій рік свого існування благодійний фонд “Деликат” надав допомогу 418 людям, серед яких 219 пенсіонерів та 199 важкохворих. 70% хворих, які зверталися по допомогу, – це діти, які не досягли 18-ти років. Таку статистику на початку традиційної щомісячної передачі матеріальної допомоги і соціальних пакетів людям, які опинилися в складних життєвих обставинах, озвучив керівник БФ Денис Буря. 

Є люди, яким благодійний фонд допомагає не вперше, відзначає пан Денис:

“Ми маємо право допомагати раз у рік. Ось зараз до нас прийшов Анатолій Король, він до нас повторно звернувся по допомогу. У нього непроста доля, окрім того він має проблеми із здоров’ям, у нього цукровий діабет, тому має дотримуватися дієти. В соціальний пакет ми для нього кладемо тільки ті продукти, які йому можна споживати”.

У серпні в скриньках, що розташовані на касах в мережі магазинів “Деликат”, збирали допомогу для дев’яти людей, з яких шестеро пенсіонерів і троє хворих. Вдалося завдяки небайдужим черкащанам назбирати майже 38 тисяч гривень.

– Цей місяць сума вийшла дещо менша, очевидно, це пов’язано з підготовкою до 1 вересня. Сподіваємося, що у наступному місяці ми зможемо більш суттєво підтримати людей, – відзначив Олег Хелетій, засновник мережі магазинів «Деликат». – Попри все ми вдячні кожному, хто кинув гроші до скриньок. Ви всі разом робите цей світ кращим!

IMG_20190828_121200

Серед черкащан, які звернулися до благодійного фонду по допомогу, і мама 5-річного Богданчика Руденка, який впав із дамби ще в травні цього року. Хлопчик має синдром Дауна, вже не один місяць бореться за своє життя. Наразі він продовжує лікування дома і потребує особливого догляду, оскільки у нього відсутні майже всі рефлекси.

– Богданчик зараз повністю нерухомий, – розповідає мама Ольга. – Нам потрібно винаймати кваліфікованих фахівців, які б приходили до нього, оскільки він самостійно не харчується навіть. Йому потрібна тривала реабілітація.

На підтримку Богданчика та інших “сонячних дітей” нещодавно була організована фотовиставка, нагадав Руслан Петрик, директор Черкаської спілки продовольчих маркетів та співзасновник мережі магазинів “Деликат”:

“Ми і надалі допомагатимемо цій сім’ї та усім “сонячним діткам”. Ця фотовиставка і окрема зона, присвячена їй, будуть і на фестивалі “Mriya-Fest”, який відбудеться в Долині троянд 14-15 вересня. Там також ми збиратимемо кошти на лікування Богданчика, оскільки розуміємо, що це процес довготривалий і дороговартісний. Ми просто не можемо залишити його без нашої підтримки в тому стані, в якому він наразі перебуває”.

Допомогли у БФ “Деликат” і 12-річному хлопчику, який має онкологічне захворювання. Він вже пережив одну операцію, наразі проходить хіміотерапію.

– Попереду у нього ще дві операції, і два роки хімії, – повідомила Юлія Іщенко, керівниця проектів БФ “Деликат”. – Випадок дуже складний. Хлопчик був до хвороби життєрадісним, душею компанії, тож коли дізнався про хворобу, навіть відмовлявся, щоб ми його світлину розміщували на скринька. Боявся, а що скажуть люди, як віднесуться до цього його однолітки.

IMG_20190828_121449

Активно співпрацює благодійний фонд із соціальними службами міста, у яких на обліку перебувають черкащани, що потрапили в складні життєві обставини.

– Ми на постійній основі співпрацюємо з благодійним фондом “Деликат”, – розповіла соціальна працівниця територіального центру надання соціальних послуг Таїсія Делінкевич. – Цього разу звернулися по допомогу для 83-річної Раїси Малишевої, яку нещодавно обікрали, вона має скрутне матеріальне становище. З квартири жінка не виходить, тож ми їй приносимо продукти.