Кабмін погодив скасування безкоштовного проїзду в транспорті для пільговиків

Кабмін погодив скасування безкоштовного проїзду в транспорті для пільговиків
в Новини

Кабінет міністрів України 9 червня схвалив зміни до деяких законів щодо пільг з оплати проїзду і деяких інших пільг, інформує “Урядовий портал”.

Документ буде подано до Верховної Ради.

Законопроєктом пропонується внести зміни до законів України, якими передбачається, що пільги з оплати проїзду та інші надаються на підставі рішень органів місцевого самоврядування і виплачуються у визначеному ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації.

Також вносяться зміни до законів України „Про транспорт” та „Про автомобільний транспорт” у зв’язку із запровадженням грошової компенсації замість пільг з оплати проїзду.

Прийняття законопроєкту, вважають урядовці, дасть можливість органам місцевого самоврядування самостійно вирішувати питання надання пільг з оплати проїзду та сприятиме адресності їх надання.

Проєкт стосується пільг на оплату проїзду в транспорті. При цьому безплатний проїзд за пред’явленням відповідного посвідчення скасовується.

У документі йдеться, що зараз законами України встановлено пільги з оплати проїзду та інші пільги окремим категоріям громадян (ветерани війни, ветерани військової служби, органів внутрішніх справ та інші особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи; жертви нацистських переслідувань; особи з інвалідністю; батьки військовослужбовців, які загинули або померли або пропали безвісти під час проходження військової служби; реабілітовані особи, діти з багатодітних сімей).

Відзначимо, у  2021 року Міністерство соціальної політики заявило про плани монетизувати пільги на проїзд для українців.

Планувалося, що пільги з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських та приміських маршрутах надаватимуть у готівковій формі у разі прийняття такого рішення місцевими органами влади.