Кандидати розповіли жителям Митниці про переваги децентралізації та створення ОСББ

Кандидати розповіли жителям Митниці про переваги децентралізації та створення ОСББ
в Новини

Відбулася зустріч мешканців будинку по вулиці Гагаріна, 55  з кандидатом на посаду міського голови Олександром Радуцьким та кандидатом у депутати міської ради Ігорем Калашником.

Зокрема, Ігор Калашник, який працював депутатом кількох скликань, зазначив, що Україні насамперед потрібен мир. Проте країна має йти шляхом реформ, тому процес децентралізації, який вже запущений, потрібно довести до кінця.

 – Ми мусимо правильно розпорядитися таким благом, як децентралізація, адже очікували цього дуже довго, – сказав він. – Нарешті ми отримали право розподіляти місцеві кошти самостійно. Чотири президенти обіцяли передати важелі влади на місця, та лише Петро Порошенко виконав дану обіцянку.

Олександр Радуцький найперше розповів про роботу депутатського корпусу, адже координував її з листопада минулого року на посаді секретаря міської ради. Він наголосив, що вдячний колегам за якісну та плідну співпрацю.

 – У цьому році ми маємо бездефіцитний бюджет і всі освітяни та лікарі отримуватимуть заробітну плату вчасно та без затримок, – сказав він. – Також Черкаси очікує транспортна реформа, незабаром для міста закуплять 8 нових тролейбусів у державного підприємства. Вони будуть зеленого кольору, який символізує їх екологічність.

12179020_937347916336942_1091097_n

З приводу жахливого стану асфальтного покриття дороги по вулиці Героїв Дніпра Олександр Радуцький зазначив, що на її ремонт виділили 10 млн грн. Проте, чинний міський голова неначе навмисно затягує вирішення цього питання чисельними комісіями та обговореннями.

12071656_937347969670270_15194516_n

 – Віз і нині там, дорогу не ремонтують. Команда Блоку Петра Порошенка, яка балотується до міськради, бачить вулицю Героїв Дніпра не просто відремотованою, а й якісною, такою, яка слугуватиме межею між мегаполісом та курортною зоною, – зауважив кандидат.

12167318_937347936336940_527686579_n

Прикметно, що програма Олександра Радуцького передбачає щорічно ремонтувати мінімум 30 км міських автошляхів та тротуарів.

Також політики торкнулися теми водопостачання, адже через зношеність певних ділянок мереж вода з якісної на вході перетворюється на значно гіршу за якістю на виході. Серед варіантів вирішення такої проблеми у найближчий час – встановлення фільтрів очищення води в дошкільних закладах Черкас.

Мешканців округу турбували насамперед тарифи, якість послуг ЖКГ. Олександр Радуцький та Ігор Калашник радили до 2017-го року створити ОСББ, адже в іншому випадку будинки обслуговуватиме управляюча компанія, яка і визначатиме розмір тарифів та якість послуг.

 – У перший рік діяльності ОСББ отримає від міської влади підтримку у розмірі 70% його затрат, наприклад, на утеплення чи ремонт покрівлі тощо, в інші роки – 50%, – додав Ігор Миколайович.

12170516_937347913003609_1449533706_n

Натомість присутні зазначили, що хотіли б зберегти існуючий стан речей та обслуговуватися в СУБ «Митниця». Проте, Радуцький застеріг, що це підприємство майже банкрут через безвідповідальність керівництва та не може якісно обслуговувати багатоповерхівки.

Також люди запитували, чому ВАТ «Черксасигаз» повідомив про програму встановлення лічильників, та заявки перестали прийматися. Олександр Радуцький пояснив, що ця структура державно-приватна, тож перебуває поза юрисдикцією міської влади. Щоправда, програма існує й розрахована до 2018-го року.

 – Проблемою є те, що лише 10% містян економлять завдяки встановленим лічильникам тепла, – сказав він.

Наприкінці зустрічі до Ігоря Калашника звернувся житель округу. Він подякував кандидату за допомогу, надану йому після потрапляння в ДТП. Чоловік розповів, що довго пролежав у лікарні, забутий усіма. І лише Ігор Миколайович потурбувався про реабілітацію, возив до лікарні та спортзали й допоміг одужати, а головне – повернув бажання жити.