Колектив Веселохутірської школи написав лист-відповідь щодо спроби заплямувати ім’я Володимира Лук’янця

Колектив Веселохутірської школи написав лист-відповідь щодо спроби заплямувати ім’я Володимира Лук’янця
в Новини, Суспільство

Працівники Веселохутірської школі імені Володимира Лук’янця, що на Чорнобаївщині, обурилися спробою заплямувати ім’я покійного голови Черкаської ОДА та обласної ради (1999-2002). На днях один з черкаських сайтів опублікував відкритий лист голови Черкаського обласного товариства колишніх політичних в’язнів і репресованих Миколи Кривоноса, в якому було написано прохання Миколи Кривоноса до Президента України скасувати назву школи на честь Володимира Лук’янця.

Колектив школи не забарився з відповіддю і звернувся до черкаських ЗМІ:

Засобам масової інформації

від колективу Веселохутірського

 навчально-виховного комплексу

«Дошкільний навчальний заклад –

загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів

 імені Володимира Лук’янця»

 Чорнобаївської районної ради

 

Шановні журналісти!

8 червня 2015 року ми мали можливість ознайомитися з відкритим листом пана Миколи Кривоноса, голови товариства політичних в’язнів і репресованих Черкаської області, в якому автор підняв питання про незаконність присвоєння нашому навчальному закладу імені Володимира Лук’янця. В листі пан Кривоніс висловлює власне бачення події, яка стосується вшанування пам’яті громадського і політичного діяча, кандидата сільськогосподарських наук, заслуженого працівника сільського господарства України, випускника нашої школи Володимира Лукича Лук’янця.

Ми шануємо позицію пана Кривоноса, але, на нашу думку, поливати брудом шановану в області і в країні людину і оскверняти світлу пам’ять про неї не дано право нікому. У своєму відкритому листі автор не посилається на жодні документальні свідчення, які б підтверджували антидержавницьку  чи злочинну діяльність Володимира Лукича Лук’янця. Аргументацію він вибудовує на власний розсуд (можливо, при допомозі якихось залаштункових фігур). Рішення Чорнобаївської районної ради про присвоєння навчальному закладу імені В.Л.Лук’янця було прийнято у відповідності з нормативно – правовою базою, без будь-яких порушень. Протягом майже двох десятиліть Володимир Лукич був янголом-охоронцем для нашої школи. Добрі його справи важко перелічити:

  • капітальний ремонт даху у 1996 році;
  • два подарованих комп’ютерних класи в 2000-му, 2006-му роках;
  • підведення природного газу до школи і будівництво газової котельні у 2002 році;
  • капітальний ремонт опалювальної системи і окремих класів у 2001 році;
  • реконструкція теплотраси у 2001 році;
  • виділення коштів з обласного бюджету на реконструкцію водогону та будівництво артезіанської свердловини в НВК у 2007 році;
  • капітальний ремонт 2 поверху НВК, заміну електропроводки і встановлення підвісних стель в навчальному закладі у 2011 році.

Все своє життя Володимир Лукич Лук’янець віддав на благо Черкащини, він розбудовував, а не руйнував, він примножував, а не крав, він любив людей і кожного дня турбувався про їхній добробут. До прикладу: допоміг розбудувати медичну службу на ДП «Златодар», відбудувати дитячий садок в с. Нове Життя, побудувати школу в с. Черповоди, організувати Міжнародний дитячий фестиваль «Чорнобаївські зорепади», видати книги про видатних черкащан, відбудувати храм в с. Бакаєво. Володимир Лукич вболівав за все , що він робив у своєму житті, ніколи не був байдужим до чужого горя. Тож саме на прикладі життя цієї людини ми маємо виховувати наших дітей. До речі, саме діти запропонували назвати школу іменем її випускника, бо дуже любили і поважали Володимира Лукича за життя.

З глибоким болем і стурбованістю ми сприйняли публікацію, де ім’я Володимира Лукича так легко і бездоказово було спаплюжене.

Вимагаємо спростувань і офіційних вибачень від автора листа перед колективом Веселохутірського НВК, рідними і близькими Володимира Лукича Лук’янця. Такою публікацією пан Микола Кривоніс завдав глибокого душевного болю всім жителям територіальної громади села Веселий Хутір, а найбільших страждань зазнають нині рідні Володимира Лук’янця. Адже сам Володимир Лукич вже не має змоги відповісти на закиди на свою адресу. Незважаючи ні на що, світла пам’ять про випускника нашого навчального закладу, видатного громадського діяча, мецената, справжнього патріота Черкащини житиме в серцях сотень тисяч жителів Черкаського краю і жодні спроби її спаплюжити не затьмарять пам’ять про нього.

З повагою:

Л.Д.ДомашЛ.В.Палій

Р.В.Рудянчук

В.І.Курченко – Мальцева

Л.А.Проценко

В.М.Харченко

А.В.Потапов

Г.В.Шевченко

С.С.Базило

Н.І.Ніковська

О.М.Гуназа

А.Л.Черненко

Л.І.Панасенко

Н.В.Древаль

В.О.Безугла

Т.Н.Савчук

А.М.Потапова

 

І.М.БаганецьВ.І.Шевченко

О.В.Савощенко

Л.А.Ткаченко

Л.П.Бреус

Н.М.Водяник

К.А.Знахоренко

О.М.Мусійчук

Л.М.Барановська

А.М.Ющук

Н.М.Потяга

Т.А.Сагайдак

З.А.Пономаренко

М.О.Демидчук

М.Д.Домаш

В.І.Водяник

10 червня 2015 року