Коли з полиць черкаських магазинів зникнуть російські товари? (фото)

Коли з полиць черкаських магазинів зникнуть російські товари? (фото)
в Економіка, Новини, Фото

10 січня в Україну заборонено ввозити певний перелік товарів з Російської Федерації. Це були дзеркальні санкції з нашої сторони на заборону РФ ввозити товари з України.

Насамперед заборона стосувалася харчових продуктів, певної промислової продукції та засобів гігієни, а також залізничного обладнання.

1

2

3

Уже 20 січня Уряд затвердив розширений список російських товарів, заборонених до реалізації в Україні. До списку було додано цибулю ріпчасту, зелений чай, готову та консервовану рибу, білий шоколад, драже, цукерки із вмістом алкоголю, жувальні гумки, мармелад та желе, кукурудзяні пластівці, печиво та сухі хлібці, соєвий соус та томатні соуси (кетчупи).

Звичайно, відразу з полиць магазинів вони не зникнуть. Поки їх магазину дорозпродають може пройти чимало часу.

–     Дане ембарго запроваджено Україною в об’ємі дзеркальному до вартості експорту українських товарів, які обмежила РФ, і має закінчитись 5 серпня 2016 року, – пояснює юрист Ян Білоголовий.

Звісно, що українські магазини та супермаркети не припинять відразу торгувати товарами з Російської Федерації, про те це змусить бізнес протягом певного часу  знаходити інших постачальників, що безумовно позначиться на економіці обох країн. Але уряд нашої країни також не може мовчати в той час, коли російські чиновники впроваджують негативний вплив на українську економіку.

Отже, в кожній проблемі завжди потрібно шукати білу смугу, яка показує бізнесу на необхідність налагодження ділових зв’язків з новими партнерами.

Журналісти інтернет-видання «Вичерпно» пройшлися основними супермаркетами Черкас та поцікавилися, яких товарів, завезено з Росії найбільше.

rostovary9

rostovary6

rostovary

rostovary3

rostovary7

rostovary8

Як бачимо, більшою мірою це кава, чай, шоколад та засоби гігієни.

Коли ж з полиць черкаських супермаркетів взагалі зникнуть заборонені російські товари, ми поцікавилися у представника мережі магазинів «Делікат».

– На даний момент у нашій мережі взагалі немає російських товарів по таким товарним групам як м’ясо КРГ, свинина, куряче м’ясо й субпродукти, сири плавлені, вершки, кефір і закваски, пиво, – розповідають у одному із магазинів “Делікат” у Черкасах.

Те що у нас є з російського, так це кава смажена ТМ «Жардін», чай ТМ «Ліптон» та ТМ «Бесіда», вироби з макаронного тіста «Макфа», горілка ТМ «Зелена марка», кондитерські вироби ТМ «7Days», шоколад ТМ «Snikckers» і ТМ «Mars». Ці товари плануємо реалізувати протягом лютого-березня 2016 року. Діабетичні продукти харчування, такі як ТМ «Щедрые», ТМ «Chikoroff» та ТМ «Новосвет» – протягом березня 2016 року.

Кошачий і собачий корм, розфасований для роздрібної торгівлі, а також продукція виробників Nestle і Mars, замінені аналогами, які виробляються на їх Європейських фабриках.

А от цигарок із фільтром російських у нас взагалі немає в асортименті.

Тож у квітні ми вже взагалі немає бачити російських товарів на полицях українських магазинів. А як воно буде – подивимося.

До речі, на порушників даної Постанови чекає покарання: від штрафу до конфіскації майна.

Довідка

У разі переміщення товарів з порушеннями митних правил вживатимуться заходи щодо фіксації правопорушень та притягнення осіб до відповідальності.

Так, за провезення через “зелений коридор” товарів, переміщення яких заборонено або обмежено, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму, накладається штраф у розмірі 1700 грн. Товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством – конфіскуються.

Якщо переміщення відбувалося поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, то до порушників застосовується штраф у розмірі 100% вартості товарів, а ці товари конфіскуються. Також конфіскуються і транспортні засоби, які переміщали товари поза митним контролем, або у яких були спеціально виготовлені сховища, тайники.

У разі виявлення факту зберігання, перевезення, придбання або використання товарів, транспортних засобів комерційного призначення, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, до правопорушників застосовується стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.