Коли йде ураження артилерією, то є проблеми з ідентифікацією бійців, – Ігор Табурець про зниклих безвісти черкащан (ВІДЕО)

Коли йде ураження артилерією, то є проблеми з ідентифікацією бійців, – Ігор Табурець про зниклих безвісти черкащан (ВІДЕО)
в Відео, Війна, Інтерв'ю, Новини

Днями голова Черкаської ОВА Ігор Табурець поспілкувався з журналістами з актуальних питань життєдіяльності регіону. Відповів він і на запитання головної редакторки видання “ВиЧЕрпно” Анни Романенко.

СБУ наприкінці травня оприлюднила інформацію про нібито комерційний продаж бронежилетів на Черкащині. Ви тоді спростували цю інформацію. Як вирішилася ситуація натепер?

– Наскільки мені відомо, нині ця справа на розгляді у центральних відомствах, адже стосується не лише нашої області.

Ще раз поясню: одна із громадських організацій навесні запропонувала нам допомогу у вигляді тисячі тканинних чохлів для бронежилетів. Звісно, ми скористалися цією пропозицією.

Ці чохли, відповідно до акту, передали на зберігання до однієї з компаній, де мали бути виготовлені бронелисти з металу, який ми закупили.

Усі наші замовлення були виконані. Засоби захисту передані в ті підрозділи, де була в них потреба.

Сподіваюся, що наша правоохоронна система належним чином розбереться у ситуації і ми почуємо про результати цих розслідувань.

Веcною ми побачили, що є певні проблеми із підготовкою і забезпеченням тероборони Черкащини. На якому рівні вона зараз? Також після Попасної маємо багато повідомлень про зниклих безвісти бійців. Що робити рідним у цій ситуації?

– Пріоритетним питанням для нас із початку повномасштабного вторгнення було належне забезпечення підрозділів територіальної оборони. Тому що першочергове її завдання – захист регіону та надійна оборона в разі проникнення ворога аж до Черкащини.

На першому етапі ми докладали максимум зусиль, аби лише сформувати та надати основні елементи початкової військової підготовки, матеріально-технічне забезпечення.

Завдяки координації зусиль із ЗСУ, такі дії дозволили максимально швидко підготуватися. Це не лише стрільбища, а й велика теоретична частина.

Перший наш підрозділ, який вийшов на зіткнення з ворогом, був максимально психологічно готовий. Адже ми попрацювали практично з кожним бійцем.

Очевидно, що війни без втрат не буває. Коли йде ураження масованим артилерійським вогнем, то є проблеми з ідентифікацією категорії, до якої зарахувати бійців. Чи поранений, чи загиблий, чи зниклий безвісти. Остання категорія залишає шанс, що людина, приміром, потрапила в полон, її знайшли пізніше під завалами живою тощо.

Зараз це відбувається за таким алгоритмом: командир частини, де ніс службу військовий, визначає, що той є зниклим безвісти, його немає як пораненого чи полоненого. Далі інформація передається до вищого командування, потому обов’язково повідомляється місце, звідки був призваний боєць.

Коли ця інформація надходить до обласного ТЦК, тільки військовий комісар може сповістити рідних чи близьких про те, де боєць.

Наразі всю вичерпну інформацію можна отримати в ТЦК або через написання заяви до поліції, яка також є в реєстрі дізнання та пошуку зниклих безвісти.

Набагато гірше, коли ми дізнаємося про такі речі з соціальних мереж. Немає ніякого сенсу в розміщенні таких оголошень, адже це призводить до зайвих витоків інформації, якою може скористатися ворог. Є також непоодинокі випадки вимагання викупу. Тому в таких випадках треба діяти лише за процедурами, без самодіяльності.

Ви прийшли на посаду як військовий менеджер, чи зміните роботу по закінченню війни?

– Моє першочергове завдання було сформувати оборону регіону. І, сподіваюся, мої знання та досвід військового стали в нагоді, а весь комплекс заходів, які ми втілили, дозволили громаді почуватися в безпеці.

Я вдячний президенту за можливість очолити військову адміністрацію, рідну Черкащину в такий час. Якщо ми говоримо про цивільне життя, то є багато сфер, де необхідно втілити низку заходів із відновлення та просування Черкащини. У цих напрямах, певен, у мене теж вистачає знань і вмінь. Бо маю також економічну та дипломатичну освіту, досвід спілкування з підприємцями, органами місцевого самоврядування, громадами. Разом із командою в нас вистачить спроможностей впоратися і з викликами мирного життя. Тож разом по перемоги!

Також до вашої уваги відеоверсія спілкування:

Читайте також: Від ракетних обстрілів на Черкащині постраждали понад 100 об’єктів, – Табурець