Командиру добробату, похованого на Черкащині, присвоїли звання Герой України

Командиру добробату, похованого на Черкащині, присвоїли звання Герой України
в Новини

Георгію Тарасенку, засновнику та командиру добровольчого формування Фрайкор, посмертно присвоєно звання Герой України. Відповідний указ президент України Володимир Зеленський підписав у неділю, 17 квітня.

“За особисту мужність і героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань, самовіддане служіння Українському народу постановляю присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” Тарасенку Георгію Олександровичу – голові Харківської громадської організації “Військово-патріотична організація “Фрайкор” (посмертно)”, – йдеться в указі.

Нагадаємо, командир добровольчого формуванння Фрайкор Георгій Тарасенко загинув під час визволення села Мала Рогань під Харковом 25 березня. Бійці виконали останню волю командира та поховали його у Холодному Яру на Черкащині.

Георгію Тарасенку було 25 років, він був єдиною дитиною у сім’ї. Із підліткового віку брав участь у націоналістичному русі. Він був активним учасником Революції Гідності, боровся проти «руской вєсни» та створення «ХНР» у Харкові. 2014 року, коли йому було 17 років, Тарасенко вирушив добровольцем на Донбас, а через три роки — заснував «Фрайкор». Під його командуванням підрозділ здійснив сім бойових ротацій у зоні АТО/ООС та з перших днів повномасштабного російського вторгнення став на захист Харкова.