“Компанія не може стягувати гроші з містян”: черкасці не повинні платити за вивезення негабариту

“Компанія не може стягувати гроші з містян”: черкасці не повинні платити за вивезення негабариту
в Новини

На адресу Черкаської міської ради надійшов лист від ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість «Благоустрій». У ньому компанія повідомляє, що не погоджується із тим, що міська рада в односторонньому порядку відмовилася від надання ними послуг з вивезення великогабаритних відходів. Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

«Товариство не визнавало та не визнає припинення Договору, оскільки Спірне рішення прийнято з порушенням чинного законодавства України та умов відповідного Договору, та й надалі буде виконувати свої зобов’язання за Договором», – йдеться в листі.

Натомість заступниця директора департаменту управління справами та юридичного забезпечення Катерина Пидорич підкреслює: рішення виконавчого комітету, яким було ухвалено односторонню відмову від договору, чинне, а тому договір вважається розірваним.

Послуги не мають надаватися цією компанію, відповідно, і стягувати з громадян кошти за ці послуги вони не мають права.

– Якби представник ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість «Благоустрій» вважав, що у разі ухвалення рішення все ж таки договір продовжує бути чинним, то він не звертався б до суду із заявою про зупинення дії рішення, яку, нагадуємо, було скасовано, – зауважує Катерина Пидорич.

Таким чином, жителям міста Черкаси сплачувати кошти за вивезення негабариту ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість «Благоустрій» наразі не потрібно.

– Нині ми в юридичній площині доводимо законність ухваленого рішення про розірвання договору із ТОВ «УК «Нова якість» Благоустрій», аби відстояти інтереси черкаської громади. Для нас це принципове питання, – коментує перший заступник міського голови Сергій Тищенко.

Нагадаємо, в грудні 2021 року виконавчий комітет ухвалив рішення про односторонню відмову від договору на надання послуг з вивезення побутових відходів (великогабаритних та ремонтних) у Черкасах. Підставою для такого кроку стало систематичне порушення виконавцем умов договору. Це підтверджують акти, складені управлінням інспектування в результаті проведених перевірок.

Натомість Господарський суд Черкаської області за заявою «УК «Нова якість «Благоустрій» зупинив дію рішення виконкому й таким чином відновив дію договору на надання послуги з вивезення великогабаритних відходів.

У березні 2022 року виконавчий комітет Черкаської міської ради направив клопотання про скасування заходів забезпечення позову в цій справі. Утім, ухвалою Господарського суду Черкаської області від 11 березня 2022 року виконавчому комітету відмовлено в задоволенні клопотання.

Одночасно з цим, виконавчий комітет Черкаської міської ради звернувся до Північного апеляційного господарського суду із апеляційною скаргою на ухвалу Господарського суду Черкаської області від 11.02.2022 року про забезпечення позову у вказаній справі.

Як результат, Постановою Північного апеляційного господарського суду від 13.09.2022 апеляційну скаргу виконавчого комітету було задоволено й скасовано оскаржувану ухвалу Господарського суду.