Конкурси, ярмарок і троїсті музики: на Черкащині відбувся “Крутий Заміс” (ФОТО)

Конкурси, ярмарок і троїсті музики: на Черкащині відбувся “Крутий Заміс” (ФОТО)
в Новини

У Холодному Яру на Черкащині відбулися Весняні зустрічі мистецького фестивалю “Крутий Заміс”. Організовують його вже третій рік поспіль. Про сам захід та, як усе відбувалося розповідає “Суспільне“.

У село Мельники, що на Чигиринщині, приїхали майстри, митці, творчі колективи та поціновувачі народної творчості з усієї області. Перед входом на територію фестивалю в межах дотримання карантинних вимог учасники проходили температурний скринінг.

Крім конкурсів, співів та різноманітних розваг, на фестивалі організували ще і ярмарок, на якому майстри представили власноруч виготовлені вироби.

Ліза Геріх із Черкас серед інших виробів привезла авторські ляльки-мотанки. Деякі з них виготовлені у традиційному стилі, інші – валяні, з вовни – більш сучасні та авторські.

488c5406b1c4a912

Під час минулорічного “Замісу” на будівлі, що розташована на території фестивалю, створили перший у Мельниках мурал. Організатори розповіли, що нині в ній облаштовують музей народних ремесел Холодного Яру. На цьогорічні Весняні зустрічі приїхали десять художників з різних куточків Черкащини. Малювали картини на тему “Холодний Яр із мого вікна”. Кожен творив у своєму стилі та з допомогою різних технік, а спільним є те, що всі ці роботи залишаться у майбутньому музеї.

Черкаська майстриня-писанкарка, членкиня Національної спілки народних майстрів Христина Шинкарчук малює з дитинтсва. У “Крутому Замісі” брала участь вдруге.

Досліджує та популяризує Холодноярщину в літературі письменник Сергій Зінченко. У його доробку – серія книг про Холодний Яр, починаючи зі скіфського періоду. Одна з них – “Отаман Холодного Яру”, про події Коліївщини – у 2014-му році була відзначена у номінації Вибір видавця на “Коронації слова”. На фестиваль він приїхав теж не вперше.

“Цікавитися історією цього краю я почав відтоді, коли побачив альбоми мого вчителя, в яких він збирав інформацію про село, історії, перекази, фото. Після того, як отримав нагоду певний час покористуватися ними, ознайомитися із записаними туди легендами та переказами, я і почав писати свої книги. Художньо обробляв те, що чув від людей і читав”, – розповів письменник.

На території, де фестивалять, працює школа народного гончарства. За словами майстрів, влітку туди можна буде приїжджати, жити та займатися творчістю, зокрема, ліпити з глини.

1b2dfdea475dec49

На “Крутому замісі” виступали троїсті музики, артисти Руслана Лоцман, Віктор Пашник, Владислав Придатченко, Олег Телятник, гурти “Крутий Заміс” та “Базіліо має рацію”. Світові хіти переспівав гурт “Х”. Приїздив і казкар Сашко Лірник.