Контроль за погодою: в Умані запрацював «Інспектор Метео»

Контроль за погодою: в Умані запрацював «Інспектор Метео»
в Новини

Нещодавно   встановлено метеостанцію «Інспектор Метео» в саду Уманського національного університету садівництва, використання якої у практичному садівництві дозволяє контролювати різноманітні характеристики локальних агробіоценозів і здійснює значний позитивний вплив на планування проведення сільськогосподарських робіт, попереджуючи захворювання рослин і появу шкідників. За допомогою подібних метеостанцій садівник (фермер) має можливість протягом усього року стежити за погодними умовами на певному об’єкті (в саду, теплиці чи полі) в режимі онлайн, де б він не знаходився. Про це інформує “Вечірня Умань”.

Дана метеорологічна станція обладнана різними датчиками: температури повітря; кількості опадів; напрямку та швидкості вітру; відносної вологості повітря; атмосферного тиску тощо. Важливою опцією, що її забезпечує метеостанція, є отримання SMS-попереджень щодо настання критичних умов для розвитку культур чи фітофагів.

Застосування метеостанції «Інспектор Метео» допоможе зменшити ймовірність розповсюдження хвороб рослин і поширення шкідників; заощадити кошти на внесення засобів захисту рослин у разі відсутності ризику;  збільшити врожайність і якість продукції, що вирощується; визначити норми поливів для конкретних культур.

Всі спостереження метеостанції будуть використовуватися студентами під час проведення лабораторних і практичних занять, написання курсових та дипломних робіт, а також науковцями університету.