Кооператив на Черкащині «озброївся» трактором, оприскувачем та картоплекопалкою

Кооператив на Черкащині «озброївся» трактором, оприскувачем та картоплекопалкою
в Новини

Кооператив на Черкащині «озброївся» трактором, оприскувачем та картоплекопалкою

Сільськогосподарський кооператив у селі Черепин Корсунь-Шевченківського району знайшов спосіб, як оновити свій технічний арсенал. Для цього учасники кооперативу взяли участь у проекті Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ».

За умовами проекту, основна частина, а це 80% коштів, на розвиток громади виділяється з фонду програми, решту мають забезпечити обласний та районний бюджети, бюджет села та зібрані громадою кошти.

Сільськогосподарський кооператив «Обрій» вже вдруге взяв участь у проекті ПРООН. Про це розповів керівник коопертаву Анатолій Стрикаль.

– Під час першого етапу проекту ми змогли придбати для кооперативу трактор. Під час другого – також необхідну сільгосптехніку: картоплесажалку, картоплекопалку, граблі-ворошилки, оприскувач, розкидач міндобрив, сівалку, – розповів пан Анатолій.

Бюджет першого етапу проекту склав 25 тис. дол., другого – 10 тис. дол.

Анатолій Іванович наголошує, члени кооперативу потребували цієї техніки для ефективної роботи. Зараз вони задоволені, адже обробляти землю стало легше.

Користуватися ж закупленою технікою згідно зі статутом кооперативу, можуть лише його учасники.

Як зазначила координатор проекту від ПРООН Ганна Бабкова, обидва проекти програми жителі Черепина виконали сумлінно, вчасно зібравши необхідну суму коштів.

– Справа в тому, що у їх селі немає підприємців чи фермерів, які мали б необхідну техніку і могли б обробляти землю. А тому цим завжди займались підприємці та фермери з інших сіл. Тепер учасники кооперативу «Обрій» матимуть можливість самостійно задовольняти свої потреби в обробці землі, – пояснила Ганна Бабкова.

Вона також наголосила, що напрямок сільського господарства доволі складний з огляду на втілення у цьому напрямку проектів ПРООН. Однак, не дивлячись на те, що багато хто не вірив у представників кооперативу, вони таки змогли виконати вимоги проекту і придбати необхідну техніку.