Кожен крок записується: у Черкаському райуправлінні поліції запрацювала нова безпекова система

Кожен крок записується: у Черкаському райуправлінні поліції запрацювала нова безпекова система
в Новини

Сьогодні на Черкащині запрацював пілотний проєкт “Custody Records” для захисту прав затриманих та поліцейських. Презентація відбулась у Черкаському районному управлінні поліції ГУНП в Черкаській області, інформує пресслужба Поліції області.

Черкаське управління стало вже 36-им підрозділом у країні, де запроваджено цю систему.

“Реалізація проєкту “Custody Records” стала можлива завдяки тісній співпраці з міською радою та обласною військовою адміністрацією. Було здійснено перепланування приміщень, кожне з яких було обладнане камерами відеоспостереження та комп’ютерними системами. Це безумовно новий стандарт у дотриманні прав людини”, – розпочав захід начальник обласного главку, полковник поліції Вячеслав Гурін.

– Ця система – це дієвий запобіжник від неправомірних дій з боку правоохоронців до затриманих і водночас убезпечення самих поліцейських від безпідставних звинувачень з боку затриманих. Тепер тут є цілодобовий контроль і відеонагляд, електронна фіксація абсолютно всіх дій, що відбуваються із затриманим. У разі конфліктних ситуацій – усе можна буде відразу перевірити, – додав голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Детальну презентацію алгоритму роботи системи провів начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України полковник поліції Руслан Горяченко.

“Система “Custody Records” передбачає декілька основних аспектів. Перш за все – це зміна інфраструктурних умов підрозділів поліції. Другим аспектом є те, що кожне приміщення забезпечене постійним, цілодобовим відеоспостереженням та призначення інспекторів дотримання прав людини, які за це відповідають”, – розповів Руслан Горяченко.

Читайте також: В Умані чоловіків, які не матимуть із собою документів, доставлятимуть в поліцію